Про це повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник за результатами засідання Київської міської координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.
За його словами, нині результати виконання показників Fast-Track Cities такі: І і ІІІ показники виконані – 93,8% людей, які живуть із ВІЛ і знають свій ВІЛ-статус (показник має становити не менше 90%) та 97% серед тих, хто отримує лікування, має невизначене вірусне навантаження (показник має становити не менше 90%). ІІ показник, відповідно до якого 90% із тих, хто знає свій ВІЛ-статус, отримують АРТ – недовиконання становить 13,2%. Причинами недовиконання цього показника є міграційні процеси, неактивна диспансерна група та відсутність зв’язку з пацієнтами, які змінили місце проживання.
Читайте також: Безкоштовна перевірка на туберкульоз: відкрито прийоми фтизіатрів і обстеження на пересувному флюорографі (графік і адреси роботи)
Крім того, у столичних комунальних закладах охорони здоров’я проводиться активна робота з раннього виявлення туберкульозу. Це дозволяє покращити виявлення хворих завдяки проведенню профілактичних оглядів, обстеженню осіб із груп ризику та впровадженню в роботу молекулярно-генетичного методу виявлення збудника туберкульозу. За інформацією фахівців, у столиці на 34,4% зменшилась захворюваність на туберкульоз серед дитячого населення. Показник охоплення вакцинацією проти туберкульозу новонароджених дітей у столиці склав 96,3% та перевищив показник минулого року – перше півріччя 2023 року – 95,4%.
Він додав, що у столиці діагностування та лікування туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу абсолютно безкоштовне та анонімне.