Про це розповів мер Києва Віталій Кличко, який на власні очі подивився, як оновили центр.
До цього моменту в Подільському районі не було жодного закладу, який би надавав такі послуги для людей, яким виповнилось 18 років.
Загальна площа закладу тепер складає 2500 тисячі квадратних метрів, з яких 300 – укриття з реабілітаційними кабінетами для забезпечення безперервного циклу роботи.
До реконструкції заклад міг одночасно прийняти 33 дитини, тепер – вшестеро більше: одночасно отримувати послуги тут зможуть 180 дітей, підлітків та молодь з інвалідністю.
У цьому Центрі пацієнти зможуть проходити реабілітацію, соціалізацію, соціально-трудову адаптацію. Отримувати послуги денного догляду, а також проводити дозвілля. Після реконструкції площу приміщень закладу збільшили майже у 3 рази – з акцентом на максимальну доступність та безбар’єрність для всіх. Зокрема, й для людей на кріслах колісних, із порушеннями зору та слуху. Якщо раніше площа складала близько 900 кв. м, то тепер це 2500 кв. м. Зокрема 300 кв. м – укриття, в якому теж обладнані приміщення для реабілітації”, – розповів Віталій Кличко.
Столичний голова зауважив, що останнім часом кількість тих, хто потребує реабілітації у столиці, зростає.
Так, минулого року у Києві встановлено інвалідність 2005 дітям – на 22% більше, ніж у 2022-му. Майже половина – це діти з інвалідністю через розлади психіки та поведінки. Чверть – через порушення в роботі центральної нервової системи, порушення розвитку та хромосомні аномалії.
Кількість дітей з інвалідністю, зареєстрованих у столиці, наближається до 14 тисяч. Із них з розладами психіки та поведінки – понад 4 тисячі. А за даними Київського міського центру медико-соціальної експертизи визначені рекомендації із соціальної реабілітації для понад 28 тисяч дорослих з інвалідністю.
Саме тому ми не зупиняємось та навіть під час повномасштабної війни поступово реалізовуємо заплановані проєкти. Оснащення Центру сучасне та відповідає вимогам реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю. Для мене особисто приємно, що обладнання, яке є в цьому закладі, – це поєднання зусиль місцевої влади та наших міжнародних партнерів і друзів. Зокрема, частину обладнання Центру надала в якості благодійної допомоги Варшава – загальною вартістю понад 10 млн грн”, – уточнив Віталій Кличко.
Він зауважив, що перший такий Центр комплексної реабілітації та надання соціальних послуг для дітей і осіб з інвалідністю відкрили кілька років тому в Шевченківському районі. Тепер такий сучасний заклад працюватиме і в Подільському районі. Наразі триває робота над створенням таких центрів у Деснянському та Святошинському районах Києва.
Читайте також: Занедбаний ЖЕК на Святошині перетворять на сучасний центр комплексної реабілітації для дітей та молоді з інвалідністю
Нагадаємо, на Солом’янці нещодавно з’явилось відділення ранньої реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю.