У Києві припиняють будувати житло економкласу

Автор: Марія Супрун
18:57 21.11

У Києві більше не будують житло економкласу – бюджетні ЖК масово перемістилися до передмість столиці.

У Києві припиняють будувати житло економкласу

Аналітики зазначають, що основна девелоперська активність змістилася до населених пунктів найближчих до Києва передмість. Активно цей процес почав простежуватися з 2013 року, і зараз у передмісті будується більше проєктів, ніж у столиці, пише БЖ.

На ринку житла сегментація відбувається природним шляхом – пропозиція бюджетного житла (економ/комфорт-) переміщається до передмістя, стимулюючи таким чином підвищення класу ЖК у Києві з більш високою вартістю“, – пояснює Костянтин Олійник, керівник Департаменту стратегічного консалтингу UTG.

На його думку, у Києві вже немає сенсу будувати житло економкласу. Це пов’язано з дефіцитом вільних ділянок, пошуком оригінальних архітектурних рішень і концепцій та конкуренцією між забудовниками. Тому київські девелопери й перестають будувати бюджетне житло.

Житловий фонд Києва на даний момент складає 991 575 квартир. Загальна площа житла в місті становить 59 074 316 м² – це 20,2 м² житла на кожного мешканця. Щодо Європи це низький показник, і він продовжує знижуватися через постійне збільшення чисельності населення, скорочення житлового фонду за рахунок виведення з експлуатації старого і аварійного житла, переобладнання житлових приміщень у нежитлові, знесення будівель для реконструкції чи комплексної забудови та інше.

Зараз різниця в ціні між співставними за характеристиками об’єктами у Києві та передмістях становить у середньому 30%. Експерти вважають, що чекати швидкого “перенасичення” в забудові передмість не варто у найближчі 6-7 років.

Нагадаємо, понад 1400 об’єктів столиці досі не внесені Мінкультом до держреєстру нерухомих пам’яток – Прокопів.

Великий Київ у Google News

підписатися