У Києві планують покращити якість води та повітря

11:24 27.01

Київська міська рада затвердила “Екологічну стратегію міста Києва до 2030 року”.

У Києві планують покращити якість води та повітря

У підготовці Екостратегії взяли участь понад 100 експертів та науковців у галузі екології, громадських активістів, членів екологічних організацій і киян.

Екостратегія має чотири основні напрямки екологічної політики.

У стратегії проаналізували сильні та слабкі сторони кожного з напрямів, сформулювали цілі, яких потрібно досягти, встановили об’єктивні терміни та конкретні дії для покращення екологічної ситуації у столиці.

Для того, щоб покращити якість водопровідної води та захистити екосистему Дніпра, запропонували посилити контроль за якістю води, в тому числі впровадивши нові стандарти її оцінки.

У сфері захисту чистого повітря запропонували облаштування сучасні системи моніторингу.

Також планують розширення  площі зелених зон та заповідних територій. Так, площа зелених зон до 2030 року досягне понад 7 тисяч гектарів. Крім того, 30 тисяч гектарів матимуть статус заповідних територій.

Екостратегія передбачає будівництво сортувально-переробних станцій, створення пунктів, де можна буде відремонтувати старі речі, щоб не викидати їх на звалища. Також забезпечити киян компостерами, аби вони не спалювали рослинність.

У документі йдеться й про підвищення ефективності використання енергії у будівлях житлового та нежитлового фонду, перехід промислових підприємств до використання відновлених джерел енергії, впровадження міського електричного транспорту тощо.

Великий Київ у Google News

підписатися