Наш кореспондент роздивився, як це відбувалось.
Учасники маршу збиралися біля метро Арсенальна, після чого рушили смолоскипною ходою до Аскольдової Могили. Цьогоріч у ході взяли участь кількадесят людей, які прийшли вшанувати полеглих у боях за Україну.
Тож, запаливши смолоскипи, колона рушила до пам’ятного знаку на Аскольдовій Могилі, де активісти вшанували пам’ять полеглих героїв хвилиною мовчання. Згадували подвиг студентів під Крутами, придушення повстання на заводі Арсенал та запеклі бої під Бахмачем.
До слова, 2017 року активісти започаткували гарну традицію – реконструкцію бою за завод Арсенал, який був оплотом більшовицького повстання у Києві. Щоправда, цього року пандемія коронавірусу не дозволяє проводити подібні масові заходи. Організатори запевняють, що не збираються порушувати традицію, а тому вона продовжиться вже наступного року.
Також слід відмітити, що лише незначна частина людей була у масках та дотримувалась соціальної дистанції під час ходи.
Нагадаємо, що вчора, 29 січня в Україні відзначали День пам’яті Героїв Крут – юнаків, що 29 січня 1918 року вступили в нерівний бій з більшовицькими військами. Бій тривав лише п’ять годин. У полон було захоплено і потім розстріляно 28 юнаків.
Ціною свого життя юні герої зупинили наступ ворога на два дні. Затримка більшовицьких військ дала змогу укласти Берестейський мирний договір, яким УНР визнавалась незалежною державою.
До слова, вчора п’ятий президент України Петро Порошенко також вшанував пам’ять Героїв Крут. Він процитував В’ячеслава Чорновола про те, що цей бій – це урок “й нам, сьогоднішнім, це докір нашим демократам – роз’єднаним, непоступливим, осілим по партійних хуторах та хутірцях”.
Читайте також: Крути – це не про мучеництво