Про це пише “БЖ”.
Ідея “ремонтного кафе” полягає в популяризації відповідального споживання та зменшенні кількості відходів.
Відбуваються такі заходи у хакерспейсі Hacklab на Подолі.
Як працює “ремонтне кафе”
На заходи можуть приходити всі, хто має зламані речі, бажання їх полагодити та навчитися новому. У кафе лагодять зламані предмети, побутові прибори і дрібні меблі, зокрема настільні лампи, табурети, ліхтарики, тостери, годинники, павербанки тощо.
Майстри та волонтери Hacklab допомагають з ремонтом і навчають базових навичок: паяти, розбирати механізми, змінювати дроти та навіть друкувати відсутні деталі на 3D-принтері.
“На початку року ми провели Repair Cafe і встановили рекорд із кількості відремонтованих гірлянд на квадратний метр. Завдяки волонтерам та учасникам вдалося відновити 24 речі, навчити гостей нових навичок і врятувати чимало ламп та побутових приладів від смітника”, — розповіли організатори заходу.
Що не варто приносити
На заходах не працюють із великими чи складними пристроями, як-от мобільні телефони, ноутбуки, шафи, пральні машини, велосипеди, мікрохвильовки.
Як проходять заходи
На заході 5 січня вдалося відремонтувати гірлянди, лампи, стільці й навіть деталі до плівкового фотоапарата.
“Деякі учасники “прокачали” себе в пайці, інші навчилися вдумливо розбирати дрібні механізми і запам’ятовувати де був який гвинт. Відтепер вони знають, як полагодити сумку, надрукувати відсутню деталь на принтері чи навіть перепрограмувати ялинкову гірлянду”, — розповіли організатори заходу.
Як долучитися
Наступне Repair Cafe планують провести у березні. Учасників просять брати із собою інструменти, зокрема викрутки чи плоскогубці, а також чай і печиво.
Читайте також: Дрони, майстерня, тир: у Києві створюють 30 центрів, щоб вчити учнів захищати себе і країну
Нагадаємо, захисник Ірпеня відновив меблеве виробництво, яке зруйнували і пограбували окупанти.