Про це розповіли у “Київзеленбуді”.
Для оздоровлення дерева були обстежені, очищені та оброблені фунгіцидами порожнини під захисною сіткою.
При виявлені інфекції дупел потребували “хірургічного лікування” – уражені місця зачищалися й також оброблялися.
Після розмерзання землі буде проведено другий етап: апаратне аерування кореневої системи дерева, ґрунтові ін’єкції фунгіцидів, добрив та стимуляторів.
“Лікував” липу вже не вперше біолог-дослідник, експерт по стану рослин, фахівець з аплікації засобів захисту рослин Ігор Сінгер. За його словами, щоб продовжити життя вікового дерева, це потрібно робити приблизно раз на два роки.
Раніше комплексні роботи з лікування та санітарно-формувальної обрізки липи виконувались у листопаді-грудні 2018 року
У “Київзеленбуді” додали, що у Києві серед 141 об’єкту, що є пам’ятками природи, 113 – це саме дерева або групи дерев. На балансі КО «Київзеленбуд» перебуває 41 такий об’єкт, що є частиною природно-заповідного фонду.
Працівники наших підприємств, на чиєму балансі перебувають вікові дерева, постійно обстежують рослини, за необхідності проводять профілактичні та лікувальні заходи. Разом з тим, ми запрошуємо профільних фахівців, які спеціалізуються саме на догляді та лікуванні таких дерев. Це звична практика і для інших європейських країн», – пояснив гендиректор “Київзеленбуду” Олексій Король.
До слова, одним із найстаріших дерев столиці – це 700-річний Дуб Крістера, що росте біля будинку за адресою вул. Осиповського, 3, за яким доглядають не менш ретельно, як за липою.