Про це розповів інтерв’ю для видання “Вечірній Київ” директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександр Возний.
Зокрема, у наступному році планується створення дощових садків. Вони представляють собою заглиблені клумби, які свою основну функцію виконують в період інтенсивних опадів. За рахунок спеціальної дренажної системи вони збирають, утримують та повертають воду до екосистеми.
Таким чином, коли у нас проходитиме залпова злива, частину води забере на себе саме дощовий садок, а не зливостокова каналізація”, – пояснює посадовець.
Це буде експеримент, заснований на досвіді Норвегії, Бельгії, Данії та інших європейських країн.
Спочатку зроблять 10 таких садків та подивляться, як вони себе покажуть, як впораються з затриманням дощової води.
Також ми домовляємося з Департаментом транспорту про озеленення трамвайних колій та озеленення зупинок громадського транспорту й встановлення парклетів. Це такі спеціальні конструкції, виконані в основному з дерева, які створюють додатковий затишок у місті. Вони можуть містити лавки, столи, звісно, озеленення. Встановлювати їх ми плануємо в місцях небажаного паркування автомобілів, створюючи додаткових затишний простір для людей”, – зауважив Олександр Возний.
Він додав, що у 2024 році у столиці продовжать цьогорічні пілотні проєкти – ділянки без скошування та луки з деякими корегуваннями.
Читайте також: У парках Києва майже все літо не косять траву задля збереження довкілля – що відомо про новацію
Нагадаємо, у Києві засіяли різнотрав’ям 25 ділянок в межах експерименту з декоративними луками.