У Києві почали зносити ще одну будівлю комплексу в Цимлянському провулку

Автор: Марина Максенко
20:30 18.04

У Києві на Подолі продовжується знесення будівель колишньої поліцейської дільниці у межах вулиць Кирилівська та Цимлянський провулок.

У Києві почали зносити ще одну будівлю комплексу в Цимлянському провулку

Про це повідомляє громадська організація «Мапа Реновації» в Telegram  та її активіст Дмитро Перов у Facebook.

Зокрема, одну з будівель дільниці зносять за адресою Кирилівська, 13-Д. Її було зведено на межі 1860-1870 років у стилі класицизм.

«Сьогодні це частина культурної спадщини України та приклад цінної історичної забудови київського Подолу» — йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що власник будівлі, ймовірно, ТОВ «Дніпро-2000», — той самий, що і в Цимлянському провулку, 3. 120-річну будівлю за цією адресою, як вказується, вже наполовину демонтували заради новобуду.

Компанію ТОВ «Дніпро-2000» пов’язують з екс-міністром енергетики та екс-головою наглядової ради “Київенерго” Іваном Плачковим.

«Мапа Реновації» не має даних щодо дозвільної документації на це будівництво, оскільки наразі не працюють відкриті реєстри.

«Тож ми звертаємось до Офісу генерального прокурора із проханням перевірити законність цього будівництва. Крім того, просимо направити на Кирилівську, 13Д інспекторів Департаменту охорони культурної спадщини КМДА (Олександр Никоряк) та Департаменту благоустрою м. Києва (Тімур Ткаченко) для надання відповідних приписів щодо зупинки демонтажних робіт. Також звертаємося до мера Києва Віталія Кличка із проханням оприлюднити власну позицію щодо руйнування української архітектурної спадщини під час війни у країні та вжити заходів задля збереження цінних будівель міста. Воєнний стан не зупиняє забудовників. Але їх міг би спинити офіційний документ — тимчасова заборона на підготовчі та будівельні роботи на час воєнного стану, ухвалена на рівні міста» — йдеться в дописі.

Зауважимо, що знесення на Кирилівській, 13-Д в КМДА поки не коментували.

Натомість 8 квітня, після повідомлень про знесення в Цимлянському провулку, 3, директор департаменту охорони культурної спадщини КМДА Олександр Никоряк зазначив, що ще до війни забудовник намагався знести вказану будівлю. Інспектор департаменту охорони культурної спадщини виїжджав на об’єкт, було видано припис про зупинення робіт.

Великий Київ у Google News

підписатися