У Києві планують відкрити центр Барнахус — простір для дітей, які постраждали від насильства

Автор: Любава Лисичкіна
21:19 04.07

Офіційно про намір відкрити центр у Києві заявили у грудні минулого року, а через війну вирішили прискорити процес запуску.

У Києві планують відкрити центр Барнахус — простір для дітей, які постраждали від насильства

Як повідомляє UNICEF Ukraine, вже зараз ЮНІСЕФ разом із партнером «Українською фундацією громадського здоров‘я» проводить навчання для спеціалістів, які у складі міждисциплінарних команд будуть надавати комплексну та скоординовану допомогу дітям та сприяти здійсненню правосуддя.

Тренінг важливий тим, що дає можливість об’єднати за одним столом представників соціальної сфери та системи правосуддя, об’єднати навколо однієї дитини та діяти разом, задля забезпечення її найкращих інтересів.

 До складу команд входять судді, слідчі, прокурори, психологи, медики, представники служби у справах дітей та ювенальної превенції, освітяни та інші спеціалісти, задача яких зробити процес правосуддя максимально дружнім та не травматичним для дитини.

Під час навчання учасники опрацьовують стандарти моделі «Барнахус», специфіку побудови взаємодії з дитиною й допиту/опитування дитини, особливості співпраці залучених осіб до проведення опитування дитини.

Впровадження моделі Барнахус почалося ще рік тому, тоді перший центр відкрився у Вінницькій області. 

Відомо, в українських школах можуть запровадити навчальні зміни.

Великий Київ у Google News

підписатися