Про це розповіла директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург у Всесвітній день боротьби із цією хворобою.
За її словами, туберкульоз – серйозне захворювання, яке потребує настороги від кожного без винятку.
У Києві працює досить злагоджена система та спільно з партнерами – громадськими організаціями реалізується низка дієвих ініціатив.
Так, із метою виявлення туберкульозу в закладах первинної медико-санітарної допомоги міста на постійній основі проводиться:
- спеціальне анкетування пацієнтів;
- систематичний скринінг на туберкульоз шляхом щорічного рентгенобстеження серед осіб із груп ризику;
- систематичний скринінг на латентну туберкульозну інфекцію шляхом проведення туберкулінодіагностики серед осіб з груп ризику;
- обстеження пацієнтів з підозрою на туберкульоз, зокрема шляхом використання молекулярно-генетичного методу дослідження мокротиння як первинного діагностичного тесту.
У рамках гранту Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією протягом 2020-2022 років у лабораторіях КНП “КДЦ” Дарницького, Деснянського, Дніпровського, Оболонського, Шевченківського районів міста Києва та КНП “Київський фтизіопульмонологічний центр” були інстальовані системи GeneXpert для виявлення випадків туберкульозу молекулярно-генетичним методом.
Обстежитись кияни зможуть і у пересувному флюорографі, який працюватиме наступного тижня:
- 27.03 – Контрактова площа;
- 29.03 – Дарницький ринок (вул. Сормовська, 15);
- 31.03 – Ринок «Оболонь» (вул. Героїв Дніпра, 41).
Час роботи флюорографа: з 08:00 до 15:00.
Читайте також: У київських стічних водах шукатимуть збудники грипу та туберкульозу
Нагадаємо, Київщина отримала флюоромобіль для ранньої діагностики туберкульозу у громадах.