Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда на своїй сторінці у Facebook.
За її словами 2023 році на телефон довіри надійшло 4931 звернення щодо домашнього насильства. По допомогу звернулися 4 099 жінок та 832 чоловіки.
Також фахівці мобільних бригад соціально-психологічної допомоги надали 1 198 консультацій.
Збільшення кількості звернень щодо домашнього насильства не означає, що кількість випадків насильства в сім’ях обов’язково зросла. Це також може бути пов’язано з тим, що постраждалі від домашнього насильства знають куди та до кого їм звернутися по фахову допомогу і підтримку”, – зазначила Марина Хонда.
За її словами, протягом 2023 року в кімнатах кризового реагування перебували 252 людини (144 жінки, 101 дитина та 7 чоловіків), а в притулку – 35 (18 жінок та 17 дітей).
Для багатьох людей домашнє насильство є таємницею, яку вони бояться розкрити. Ніхто не має права принижувати, ображати чи бити іншу людину. Насильство ніколи не є виправданням, це – злочин. Не мовчіть про те, що з вами відбулося. Допомога є. Звертайтеся до наших фахівців та розірвіть коло насильства!” – наголосила заступниця голови КМДА.
Міська служба телефона довіри працює абсолютно конфіденційно, безоплатно та цілодобово за номерами:
- 15-00 (зі стаціонарного);
- 044-272-15-00 (із мобільного).
- Також можна отримати очну психологічну підтримку та юридичну допомогу в Денному центрі соціально-психологічної допомоги за адресою: вул. Райдужна, 6-А.
Звернутися для консультацій юристів і психологів також можна в соціальних мережах Центру: Facebook; Instagram.
Читайте також: 42-річний киянин, який “відсидів” за вбивство вітчима, отримав пів року арешту за домашнє насилля над матір’ю
Раніше “ВК” розповідав, як відрізнити побутовий конфлікт від домашнього насильства.