Перший аптечний пункт однієї з найбільших мереж країни, яка доєдналася до програми, знаходиться в столиці за адресою: вул. Велика Васильківська, 84/20, приміщення 3.
За процедуру доведеться заплатити.
Поки що вакцинують лише в одній аптечній установі. решта мусять отримати ліцензію МОЗ України на провадження господарської діяльності з медичної практики. А також мають поставити холодильники та мати окремо організоване приміщення для проведення щеплень пацієнтам та зону очікування.
Право на проведення щеплень в аптеках мають лише ті фармацевти, що пройшли спеціальне навчання, яке дозволяє надавати послугу з вакцинації кваліфіковано та безпечно. У вересні цього року перша група фармацевтичних працівників пройшла тематичний фаховий курс в НМУ ім. О. О. Богомольця. , – повідомляють в МОЗ.
Що потрібно для того, аби зробити щеплення проти грипу в аптеці?
- отримати рецепт на вакцину у сімейного лікаря (це можна зробити дистанційно);
- звернутися в аптеку, яка отримала ліцензію на проведення вакцинації;
- придбати вакцину в аптечному пункті;
- заповнити згоду на проведення щеплення;
- отримати щеплення безпосередньо в аптеці;
- зачекати 30 хв після щеплення та отримати довідку про вакцинацію;
- надати довідку про щеплення своєму сімейному лікарю.
Варто зауважити, що протягом епідемічного сезону, з 30 вересня до 20 жовтня 2024 року, на ГРВІ, грип та COVID-19 перехворіло 351 729 українців.
Коли слід робити щеплення
Вакцинуватися бажано до початку зростання захворюваності на грип (у вересні-жовтні), щоби утворився імунітет та достатня кількість захисних антитіл. Однак щеплення можна робити й пізніше, навіть якщо у регіоні уже зафіксовано сезонні спалахи грипу.
Доступні в Україні вакцини проти грипу — «неживі», тому їх можна поєднувати з усіма іншими вакцинами.
Проти сезонного грипу рекомендована щорічна вакцинація, адже за тяжкого перебігу він може спричиняти небезпечні ускладнення: ураження серця, легенів, нирок тощо.
Вакцина проти грипу не входить до переліку безоплатних щеплень, однак рекомендована, особливо людям з групи ризику (усім, хто працює в місцях масового скупчення людей: медпрацівникам, правоохоронцям, учителям, а також вагітним, пацієнтам із хронічними захворюваннями, дітям до 5 років та людям старше 60 років).
Як ще можна вакцинуватися
Вакцини проти грипу французького та корейського виробництва з початку жовтня вже доступні в аптеках. Вони сертифіковані та пройшли державний контроль якості. Відтак, ви можете їх придбати та зробити щеплення в медичній установі.
Також щеплення можна робити в приватних клініках або свого сімейного лікаря. Вартість у Києві складає від 500 до 1000 грн.
Між іншим, є регіони, де можна зробити щеплення зі значною знижкою у сімейного лікаря, з яким підписали декларацію. Наприклад, у Вінниці придбали вакцину, частину вартості якої покривають замість пацієнта і щеплення там можна зробити за 230 грн.