Як повідомляє пресслужба ДФС України, такий конвертцентр працював протягом останніх двох років.
Ділки надавали такі послуги через підконтрольні “транзитно-конвертаційні підприємства” та через підприємства з ознаками “фіктивності”.
Спочатку “проконвертовану” готівку знімали банківських установах, а потім разом із підробленими первинними документами передавали службовим особам СГД реального сектору економіки. За посередництво зловмисники брали ні багато ні мало – 3-4% від суми проконвертованих коштів.
Для прикриття учасники такого центру використовували близько 11-ти транзитно-конвертаційних СГД (суб’єктів господарської діяльності).
Крім того, підприємства безпідставно завищували власні витрати, що дало змогу ухилитись від сплати значної суми податків.
Зазначається, що збору доказової бази по цій справі було спеціально створено 16 мобільних слідчо-оперативних груп.
Провівши обшуки на місцях конвертцентрів, вони виявили там фінансово-господарські документи, чорнові записи, бухгалтерську документацію, печатки СГД з ознаками “транзитності” та “фіктивності”, а також печатки державних установ та нерезидентів, штампи у кількості 270 штук. Усе це добро було вилучене в якості речових доказів.
Загальний обсяг проконвертованих коштів за 2 роки склав понад 210 млн грн, втрати державного бюджету – близько 35 млн грн.
На даний час проводиться комплекс оперативних та слідчих заходів з метою притягнення посадових осіб до кримінальної відповідальності, а також заходи щодо відпрацювання СГД-вигодонабувачів.
Як повідомлялось, у Києві припинили діяльність конвертцентру з обігом більше ‘ млрд грн.
Читайте також: Фінансовий колапс. В бюджеті – діра у 40 млрд гривень