Про це розповідає “Суспільне”.
Пілотний проєкт іпотерапії для військових стартував влітку торік і мав великий успіх серед солдатів. Тому реабілітаційний центр уклав меморандум про співпрацю з Управлінням морально-психологічного забезпечення Збройних сил України для того, аби програма працювала постійно. Загалом сеанси іпотерапії пройшли понад 400 військових.
Програма була розроблена з урахуванням чоловічої психології, що дозволяє стабілізувати стан психіки саме військових, які перебувають на ротації, які прийшли з поля бою, у яких порушений сон, які знаходяться у стресовому стані. Ми надаємо можливість їм переключити свою увагу, заземлитися і відчути себе тут і зараз. І коли це стається за допомогою коней і за допомогою тварин, психіка відпочиває, вони дійсно переключаються. З’являється сон, стабілізується настрій, з’являється радість, вони кажуть, що занурилися в дитинство”, — розповіла медична психологиня та авторка програми “Spirit Warrior” Анна Бураго.
Сеанси для військових відбуваються два рази на тиждень.
Заступник командира з морального психологічного забезпечення Богдан Мовчан з позивним “Мольфар” сам їздить на конях і доглядає за ними та регулярно приводить своїх бійців на сеанси іпотерапії. Каже, що контакт з тваринами допомагає поліпшити емоційно-психологічний стан.
По факту після сеансів вони трохи веселіші. Вони дійсно задоволені цим процесом. Особисто мені дуже сподобалось, це мені нагадало мої дитячі роки, коли я мав змогу їздити верхи на коні. Після першого сеансу мені було дуже-дуже приємно та цікаво”, — ділиться “Мольфар”.
За словами Анни Бураго, у центрі “Спіріт” планують розробити програму для реабілітації поранених військових. Це буде індивідуальна програма за участі психолога, лікаря і коней. Утім, за її словами, центр постійно шукає спонсорів, щоб проєкт реабілітації бійців тривав і надалі.
Проект поки не фінансується, ми поки проводимо це за власний рахунок, нашого центру. Нам трохи не вистачає умов, манежик у нас маленький, нам треба великий манеж стандартного розміру — 20 на 60. На Іподромі є місце, де можна його вбудувати легко розбірну конструкцію і Іподром нам піде на зустріч. Але ми дуже потребуємо фінансової підтримки для цього“, — сказала Анна Бураго.
Читайте також: Одночасно лікують військових і ремонтують будівлю: меру Брюсселя показали, як у Києві створюють центр реабілітації для захисників
Нагадаємо, окремі приміщення Києво-Печерської лаври передадуть для реабілітації військових.