Про це у своєму Instagram повідомила мати постраждалого хлопчика Ольга Ткаченко.
“Моя дитина Микита 10 років, стала жертвою “Синього Кита”. Не можу досі повірити!” — написала жінка в одному зі своїх постів.
За словами Ольги, хлопчику в мережі давали різні завдання, які він мав виконати — останнім із них було зістрибнути з 6-го поверху, що, судячи з публікації, дитина й зробила. В результаті 10-річний Микита вижив, проте потрапив до реанімації.
“Зараз дитина бореться за життя! Слава богу, ситуація стабільна і падіння було в цій ситуації максимально вдалим”, — розповіла Ольга.
Жінка запевнила, що стежила за спілкуванням своєї дитини в інтернеті, проте після інциденту кіберполіція виявила у нього другий секретний обліковий запис.
Наразі Микиту чекає довге ортопедичне та медикаментозне лікування, додала Ольга.
View this post on Instagram
“Синій кит” — міська легенда, що зародилася в Росії, про існування в соціальних мережах гри, в яку грають діти і підлітки, а кінцевою метою якої є суїцид. Широку популярність ця легенда здобула після публікації в російській “Новій газеті” під назвою “Групи смерті”, в якій розповідали про випадки, коли неповнолітні ставали жертвами деяких “кураторів”, під керівництвом яких робили спроби самогубства.
За даними журналістів, “куратор” спочатку пояснює гравцям правила: нікому не говорити про цю гру, завжди виконувати завдання, хоч би якими вони були, за невиконання завдання гравця виключають із гри назавжди і на нього чекають погані наслідки. Потім починає видавати завдання. Точних даних про кількість жертв “груп смерті” російські правоохоронці не наводили.
Випадки самогубств, пов’язаних із “Синім китом”, були і в Україні. Так, у 2015 році у Маріуполі дівчина вистрибнула з 13-го поверху. Поліція тоді встановила, що це було самогубство, проте друзі загиблої стверджували, що інцидент прямо пов’язаний із “групами смерті”, а суїцид був одним із завдань “квесту”.