У Києві чоловік у змові з турфірмами масово підробляли ПЛР-тести та картки про вакцинування

15:54 10.09

У Києві та Київській області ліквідовано схему виготовлення та масового розповсюдження ПЛР-тестів від імені українських та закордонних лабораторій, а також медичних карток про вакцинування.

У Києві чоловік у змові з турфірмами масово підробляли ПЛР-тести та картки про вакцинування

Як повідомляє прокуратура, 54-річний чоловік у змові з представниками туристичних фірм налагодив схему підроблення та видачі фальшивих документів.

Туристичні фірми займались оформленням документів для виїзду за кордон, зокрема для відпочинку в інші країни. Як додаткову послугу працівники пропонували клієнтам вже готові ПЛР-тести від нібито українських лабораторій для виїзду за кордон та ПЛР-тести від імені закордонних лабораторій для можливості в’їзду на територію Україну. Окрім цього зазначені особи також виготовляли фальшиві медичні картки про проведення вакцинації осіб від коронавірусної хвороби.

Виготовлялися підроблені довідки впродовж доби після надходження замовлення. Їхня вартість становила від 450 до 850 грн залежно від рівня якості фальшивки (довідки з QR-кодом та бланками певних установ оцінювалися дорожче) та осіб, які «привели» клієнта.

За оперативними даними, схема існувала з осені 2020 року. При цьому жодних тестів клієнтам не проводили.

У ході проведених обшуків за місцем проживання фігуранта та місцем виготовлення підроблених документів правоохоронці вилучили підроблені довідки про результати ПЛР-тестів, комп’ютерну техніку із доказами протиправної діяльності, готові бланки та шаблони для виготовлення сфальсифікованих довідок та медичних карток, 16 банківських карток, які використовували у своїй протиправній діяльності особи, незареєстрований газовий пістолет.

На даний час встановлено, що кількість довідок, які реалізовувались особами за травень-вересень 2021 року складала 30-50 штук на день, а загальна кількість осіб, які скористались «послугами» ділків становить більше 3 500 осіб.

Тривають слідчі дії, направлені на встановлення усіх осіб, причетних до злочину, а також осіб, які нею скористались.

Нагадаємо, на Київщині затримали раніше судимого грабіжника, який перебував у розшуку – він викрав джип та тікав від поліції.

Великий Київ у Google News

підписатися