У Києві будинок не може завершити енергоосучаснення через брак коштів

Автор: Любава Лисичкіна
21:27 28.06

Жителі однієї з багатоповерхівок на столичних Позняках не можуть завершити роботи з енергоосучаснення свого будинку. Усе через те, що міська програма співфінансування “70 на 30” забуксувала.

У Києві будинок не може завершити енергоосучаснення через брак коштів Фото: Ілюстративне

Яу ідеться у сюжеті одного з телеканалів, зробити свій будинок енергоефективним жителі цієї столичної багатоповерхівки вирішили ще у 2015 році. 

Мешканці узяли участь у місцевій програмі з енергомодернізації:  70 відсотків від вартості всіх робіт покрив міський бюджет, а 30 зі своєї кишені заплатили мешканці будинку.

У домі встановили двері, що зберігають тепло, фасад утеплили мінеральною ватою. Люди власним коштом встановили сонячні панелі й насоси.   

Стіна  400-квартирного будинку від 1 до 18 поверху викладена сонячними панелями. Їх 135 загальною потужністю понад 38 кВт. Ними повністю вкритий і дах однієї із секцій. Зрештою будинок має перетворитися на систему замкненого циклу. 

За попередніми підрахунками, вкладені кошти окупляться за 5 років. Та поки що це лише в перспективі. Бо в міста на втілення “енергоефективних” планів – забракло грошей, хоча готовність об’єкта – 70%.

“Третій етап проекту не завершений. Вже другий рік поспіль в місті знаходяться інші пріоритети і не знаходять можливості профінансувати закінчення проекту”, – говорить Валерій Нікітченко, голова ОСББ “Оберіг-Позняки”. 

Фахівці побоюються у разі, якщо місто не знайде коштів на дофінансування, все встановлене обладнання, насоси, фільтри, підігрівачі з плином часу перестануть відповідати вимогам енергоефективності. А відтак ОСББ не зможе претендувати на бюджетне фінансування.

До слова, з нового року зросте допомога при народження дитини, але не “розкатуйте губу”.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...