У Києві 40% води очищають та знезаражують, як в європейських країнах

14:56 29.09.2020

Київ поступово відмовляється від знезараження води хлором. Вже 40% води, що подається у домівки киян, очищають та знезаражують так, як це роблять в європейських країнах.

У Києві 40% води очищають та знезаражують, як в європейських країнах

Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час перевірки роботи Дніпровської водопровідної станції. Там збудували новий цех знезараження води діоксидом хлору.

Щодня кияни споживають близько 700 млн літрів води. Ми поступово залишаємо застарілі технології хлорування у минулому. Адже використання рідкого хлору – це великі екологічні та господарські ризики. Та й обладнання хлорного господарства відпрацювало вже понад півстоліття і технічно застаріло», – підкреслив Кличко.

Він зазначив, що Дніпровська водопровідна станція була збудована понад 80 років тому, але саме завдяки її роботі Київ отримує майже 30% необхідної води.

Тому ухвалили рішення про модернізацію станції. За три роки там збудували цех знезараження води діоксидом хлору. Обладнання – італійського виробництва, підрядник – теж італійська компанія, що має досвід виконання таких проектів Загальна вартість робіт становить 78 млн грн. Але запуск цього проекту не призведе до додаткових платежів для киян.

Кличко також нагадав, 14 артезіанських насосних станцій, що постачають іще понад 10% води для жителів Києва, також переведені з хлору на знезараження гіпохлоритом натрію – сучасним і безпечним у використанні реагентом, що виробляється безпосередньо на місці із застосуванням солі.

Тобто, сьогодні вже 40 відсотків води, що подається у домівки киян, знезаражується за допомогою безхлорних технологій. Діоксид хлору використовують в багатьох містах Європи – наприклад, у Відні, Нюрнберзі та інших”, – зазначив Кличко.

Він наголосив, що після впровадження технології знезараження води діоксидом хлору хлорне господарство виведуть із експлуатації та законсервують.

Також до 2022 року планують модернізувати Деснянську водопровідну станцію, що забезпечує іще 60% води для мешканців столиці.

Нагадаємо, “Фанта” тече з-під крану в будинках на Осокорках (ВІДЕО).

Великий Київ у Google News

підписатися