Як повідомляє ТСН, Євгенії Муромцевій 30 років, а її доньці Еммі – шість місяців. Жінка зізнається, що не планувала ставати доноркою, але відколи дізналася, що має гіперлактацію – почала ділитися молоком.
“Молока було забагато, не зменшувалося, як у кожної мами, тож так вийшло, що виливали. Я пожалілася лікарці, а вона дала контакти і сказала не виливати, бо діткам воно треба”, – згадує киянка.
Тепер майже половина поличок морозильної камери у Євгенії відведено саме на грудне молоко. За півроку їй вдалося допомогти вигодувати майже 150 немовлят.
Тим часом у Банку грудного молока в Києві показують порожні полиці морозильних камер та холодильників, де зберігалося донорське молоко для недоношених немовлят. Співробітники кажуть, що через карантинні обмеження жінки-годувальниці стали рідше ставати донорками.
Стати мамою-доноркою нескладно: породіллі необхідно лише раз для здачі аналізів приїхати особисто до Банку грудного молока, а далі – вести звичайне життя. Молоко з дому мами забиратимуть кур’єри, вони ж привозитимуть тару.
Нагадаємо, перший Банк грудного молока відкрився в Києві у 2019 році.