У китайців найбільше “золота”, в американців – медалей. Україна піднялася на 24 позиції у медальному заліку

Автор: Любава Лисичкіна
21:20 04.08.2021

За 12 днів Олімпіади були розіграні 242 комплекти нагород (усього буде розіграно 339), які виграли спортсмени з 85 різних країн. Україна за підсумками здобула 11 нагород.

Як повідомляє офіційний сайт змагань, у медальному заліку Україна з 61-е місця піднялася на 37 позицію.

12-й день Ігор завершився вдало для збірної Китаю: спортсмени  виграли 32 золоті медалі. Другими йдуть США , у яких 25 золотих нагород. Третіми у медільному заліку є спорстмени з Японії – у них  21 “золото”. До пятірки лідерів також увійшли Великобританія та Австралія з однаковою кількістю золотих медалей – кожна з команд має  по 15 “золота”.

Найбільше медалей різного гатунку у збірної США – 70.

Наразі у скарбничці українських олімпійців – 11 нагород. Першу медаль  здобула дзюдоїстка Дар’я Білодід, другу нафехтував  Ігор Рейзлін, третю здобули Олена Костевич і Олег Омельчук в стрільбі з пневматичного пістолета. Четверту здобув  пловець Михайло Романчук: він  виграв бронзову медаль Олімпійських ігор на дистанції 800 метрів вільним стилем.

П’яту медаль 31 липня виграла перша ракетка вітчизняного тенісу  Еліна Світоліна: вона  здобула першу олімпійську медаль в історії українського тенісу, бронзову нагороду Олімпіади.

Плавець Михайло Романчук здобув для України  срібну  медаль на дистанції 1500 метрів.

3 серпня  борчиня Алла Черкасова завоювала для України  бронзову медаль Олімпіади в Токіо.

Сьогодні, 4 серпня,   український борець греко-римського стилю Жан Беленюк виграв золоту нагороду у ваговій категорії до 87 кг,  а його колега, борець Парвіз Насібов здобув срібну нагороду Олімпійських ігор у ваговій категорії до 67 кг.

Також у цей день  українки Марта Фєдіна та Анастасія Савчук завоювали бронзову медаль – це перша олімпійська нагорода України за всю історію в цьому виді спорту.  Ще одну бронзу за цю ж годину здобула борчиня Ірина Коляденко.