Про це розповіли в Сенсор Медіа і UAnimals.
Плануючи взяти до себе тварину, майбутні господарі вже сушать голову та підбирають вдалі імена: згадують хатніх улюбленців друзів, сусідів, колег, шукають порад в інтернеті й бентежаться, якщо той самий варіант не знаходять миттєво.
Через цей подекуди напружений пошук проходять усі — навіть письменники й письменниці. Хоч для них гра зі словами й називанням не мала би бути аж такою складною.
Пантелеймон Куліш
На хуторі Пантелеймона Куліша жив Сенека — але не той давньоримський мислитель, а звичайний український кіт. За спогадами небоги Олександри Слинько, у перервах поміж письмом Пантелеймон Олександрович виходив із кабінету в зеленому халаті у супроводі кота.
Джоан Роулінг
Англійська письменниця, називаючи своїх собак, вирішила не віддалятися від літератури. Свою тер’єрку назвала Бронте. Так Роулінг віддала шану авторці ХІХ століття Анні Бронте — сестрі дещо відоміших у нас Шарлотти й Емілі. Другій тварині Роулінг дала ім’я Емма — так звали головну персонажку однойменного роману Джейн Остін.
Іван Франко
Після відпочинку в Карпатах влітку 1903 року сім’я Івана Франка повернулася у Львів не сама, а з вірним другом — цуценям породи гуцульський вівчур. А як взяли його з села Буркут, то з іменем сильно не фантазували: стали кликати Буркусем.
Курт Воннегут
Американський прозаїк назвав свого собаку Гарбузом (Pumpkin) — на спільних світлинах вони весело біжать піщаним пляжем, дрімають на дивані й розв’язують телефонні питання.
Ірина Цілик та Артем Чех
У письменницькій родині живе киця Паннакотта — представниця одного з найлітературніших котячих родів: мама Паннакотти — кішка поетки Анни Малігон, а її бабуся муркоче в хаті дитячого письменника Сашка Дерманського.
Сергій Осока
Безперечно впливає на вибір імені й розмір улюбленця. Письменник Сергій Осока назвав блакитнооке кошеня Ашшурбанапалом, як асирійського царя VII століття до н. е., але його «домашнім» іменем лишилося прізвисько Кусок. Зараз дорослий кіт аж ніяк не нагадує маленького Кусочка — але що зробиш, якщо прізвисько вже приліпилося.
Альбер Камю
Екзистенціаліст і затятий курець дав коту ім’я Цигарка, натякаючи, що любов до нього така ж сильна, як і його тютюнозалежність. Письменник не відмовився від куріння навіть попри важку форму туберкульозу.
Микола Хвильовий
Зрештою, окрім guilty pleasure та стосунків у родині, емоції може викликати й робота. Микола Хвильовий назвав своїх трьох собак Пом, Зав, Бух, тобто Помічник, Завідувач, Бухгалтер.