У Костьолі Святого Олександра відбудеться унікальний концерт

Автор: Любава Лисичкіна
00:18 15.10

Із Вроцлава спеціально привезуть малий старовинний орган  — позитив, щоб автентична музика XVI – початку XVIII століть прозвучала так, як це було колись.

У Костьолі Святого Олександра відбудеться унікальний концерт

Як повідомляє “День”, Олександрійський костел у Києві стає концертною залою досить рідко – і це перша причина, чому варто не пропустити концерт.

Вечірню програму польської музики часів Першої Речи Посполитої виконуватиме    знаменитий ансамбль  з Вроцлава під диригуванням не менш знаменитого Анджея Косендяка. 

Двадцять музикантів співатимуть та гратимуть на копіях старих інструментів, які відрізняються від їх сучасних видів. Скрипки, наприклад,  мають коротший гриф, а духові інструменти зберігають належний попередній епосі вигляд, що, звичайно, дає інше  звучання.

Із Вроцлава спеціально привезуть також малий старовинний орган  — позитив, щоб автентична музика XVI – початку XVIII століть прозвучала так, як це було колись. Позитивний орган (також Позитив орган, POSITIF орган, портативний орган, стілець- орган, або просто позитивний, від латинського дієслова ponere, «на місці»)  — це  невеликий інструмент.  Він був поширеним у церковній та світській музиці між Х -м та XVIII -м століттями, у каплицях та невеликих храмах.

Концерт пройде 19 жовтня, вхід вільний!

До слова, киян запрошують на безкоштовні майстер-класи від топових танцівників.

Великий Київ у Google News

підписатися