У колишнього нардепа Євгена Мураєва та його поплічників відбулись обшуки – що відомо

Автор: Галина Ворона
17:45 30.11.2022

Служба безпеки України провела серію обшуків у керівника забороненої проросійської партії “Наші” Євгена Мураєва, під час яких вилучила готівку, в тому числі в російських рублях, зброю, комп’ютерну техніку та мобільні телефони, а також інші матеріали.

У колишнього нардепа Євгена Мураєва та його поплічників відбулись обшуки – що відомо

Як розповіли в СБУ, обшуки відбувалися за місцями проживання та в офісах самого Мураєва і його рідні, а також у його найближчих соратників в межах кримінального провадження за ч.1 ст.111 Кримінального кодексу України (державна зрада).

Наразі Мураєв переховується від правосуддя за кордоном. Попри це у СБУ ініціювали проведення незалежних експертиз висловлювань політика. Їхні висновки свідчать про наявність у його діях ознак злочину, передбаченого ч.1 ст.111 КК України (державна зарада). А саме – в контексті нанесення шкоди інформаційній безпеці України”, – пояснили у спецслужбі.

За матеріалами слідчих СБУ, в ефірах підконтрольного Мураєву телеканалу “НАШ” неодноразово поширювались наративи російської інформаційної пропаганди. Через це, а також через розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі на телеканал були накладені штрафні санкції.

Наразі усі вилучені матеріали передано на експертизи. За їхніми результатами відбудуться подальші процесуальні дії.

 

Довідково. Євгеній Мураєв став помітним в українській політиці з 2006 року. Тоді він вперше став депутатом Харківської обласної ради від партії “Віче” (зараз “Акцент”). Після невдалої спроби потрапити до парламенту у списку блоку “Кучма” у 2007 році Мураєв знову обрався до Харківської облради, але вже від Партії регіонів (2010 р.). Від неї ж він вперше пройшов до парламенту у 2012 році (181 округ).

У 2014 році Мураєв знову переміг на 181 окрузі, вже як самовисуванець. У парламенті політик приєднався до фракції “Опозиційний блок” (цю партію суд заборонив 8 червня).

У 2017 році Євгеній Мураєв спільно з Вадимом Рабіновичем почав розвивати партію “За життя”. Досвід швидкого зростання впізнаваності цієї партії Мураєв згодом використає для розкрутки власної партії – “Наші”.

Мураєв і Рабінович внесені до Реєстру держZрадників рухом “Чесно”.

Читайте також: Підозру у держзраді відправили ексміністру освіти часів Януковича, який з 2014-го переховується в рф

Нагадаємо, у червні суд заборонив партію Мураєва та взявся за інших проросійських діячів.

Великий Київ у Google News

підписатися