1.Хто може мобілізувати автомобіль?
Ухвалити рішення про вилучення машини на потреби ЗСУ можуть представники ТЦК і СП, СБУ, а також підрозділи Служби зовнішньої розвідки
2.Коли є 2 – заберуть дорожчий чи дешевший?
Можуть взяти і один, і інший – в залежності від потреб армії. Наприклад, якщо у вас є Daewoo Lanos малого класу із варіантами кузова седан, хетчбек, фургон та кабріолет, а також позашляховик, кросовер Тoyota Land Cruiser, швидше за все заберуть позашляховик. А от коли у вашому гаражі 2 позашляховики, тоді вилучать той, що становить меншу ринкову вартість.
3.Чи потрібно повідомляти, скільки коштує автівка та які потрібно документи?
Про це переживати не варто – перед вилученням транспортного засобу у вас, як приватної особи, обовʼязково мають провести експертну оцінку та оцінку ринкової вартості автомобіля.
4.А назад його привезуть хоч колись?
Відповідно до нового закону повернення транспортних засобів власнику проводять протягом 30 календарних днів з моменту оголошення демобілізації. Найбільш ймовірно, процедуру пропишуть згодом, після перемоги. Як і те, що робити з машинами, які знищив ворог та хто нестиме матеріальну відповідальність за пошкодження техніки – держава, чи окупант.
Раніше “ВК” розповідав, що Президент України Володимир Зеленський 16 квітня, підписав законопроєкт про мобілізацію №10449. Він набуде чинності через місяць після підписання, тобто 16 травня 2024 року.
Деякі водії звістки про “мобілізацію” авто злякалися, а найбільші оптимісти поширили ролики-меми:
@kitnajrbika