Як повідомили у Департаменті, мета робочої групи — напрацювати заходи з проведення додаткових досліджень будівель, занесених до Реєстру, щодо можливої зміни їх назви або виду.
Наразі сфокусувались на розгляді 23 будівель за переліком наданим Міністерством культури та інформаційної політики України.
Також визначили список об’єктів, на які необхідно розробити нову облікову документацію для позбавлення в їхніх назвах символів «руського мира» та маркерів країни-агресора. З них 10 будівель вирішено залишити в Реєстрі без змін.
За підсумками першого засідання учасники групи продовжать роботу в даному напрямі, зокрема, з пам’ятками місцевого значення, які взяті на державний облік відповідно до законодавства УРСР та не включені до Реєстру і потребують переосмислення їхніх назв.
У складі групи — фахівці з Департаменту охорони культурної спадщини, Українського інституту національної пам’яті, який уповноважений визначати, що саме підпадає під деколонізацію, а також МКІП, Національного інституту стратегічних досліджень, Інституту історії НАН України та установи «Київський науково-методичний центр з охорони, реставрації та використанню пам’яток історії, культури й заповідних територій».
Нагадаємо, у Києві 15 листопада виконували роботи з демонтажу пам’ятника російському поету Олександру Пушкіну.