Про це повідомляє на своєму сайті мережа кінотеатрів “Планета кіно”.
Щоб наші кінотеатри стали ще комфортнішими та інклюзивними, ми впроваджуємо сеанси «доступне кіно» та працюємо над розробкою інклюзивного сайту для зручного пошуку таких сеансів”, – йдеться у повідомленні.
Відвідувачі “планетки” з порушеннями зору чи слуху можуть насолоджуватися фільмами з субтитрами і звукоописами.
Для цього потрібно відкрити розклад на сайті мережі, та обрати в фільтрі пошуку фільмів “доступне кіно”. Після цього сайт видасть лише ті фільми, для яких розроблені субтитри та аудіотранскрипції.
Далі, слід завантажити на свій смартфон один з цих додатків та створити обліковий запис.
- SUBCATCH — тут можна обрати лише субтитри. Він підходить людям з порушенням слуху.
- EARCATCH — тут можна обрати лише аудіотранскрипції. Він підходить людям з порушенням зору.
- GRETA — додаток, у якому можна обрати субтитри, звукоописи, чи посилений звук. Підходить і людям з порушенням слуху, і людям з порушенням зору.
Оберавши фільм, слід завантаж до нього субтитри, чи аудіотраскрипції та дозволити додатку використовувати мікрофон і, перед початком фільму, натиснути “відтворити”.
Система розпізнавання звуку відтворить на телефоні адаптовану версію одночасно з фільмом. Залежно від додатку поряд з подіями на екрані кінотеатру можна бачити субтитри на екрані свого телефону або чути звукоопис сцен фільму через свій навушник та регулювати гучність. До смартфону також можна під‘єднати свій слуховий апарат через Bluetooth.
У “Планеті кіно” просять зважати на глядачів, що сидять поряд. При використанні субтитрів — встановлювати мінімальну комфортну яскравість екрану, а при використанні звукоописів — не забувати вдома навушники.
Читайте також: Кіно про помсту: у Києві знімають фільм жахів «Конотопська відьма»
Нагадаємо, комедійна стрічка “Мій карпатський дідусь” вийде в прокат напередодні Нового року.