У інфекційній патології немає стоп-крану, вірус не зникне – Голубовська

Автор: Любава Лисичкіна
20:51 06.03.2021

З вересня почала зростати кількість хворих із важкими формами захворювання, що важко піддаються терапії, змінилася тривалість перебігу хвороби.

У інфекційній патології немає стоп-крану, вірус не зникне – Голубовська

 Про це  інтерв’ю OBOZREVATEL розповіла головна інфекціоністка Міністертва охорони здоров’я, професорка Ольга Голубовська.

За словами медика,  захворювання дуже сильно змінилося, стало ще більш непередбачуваним і тривалим. Також стало багато раптових смертей.Прибувають важкі 30-річні пацієнти.

“Якщо раніше ми говорили хворим, що давайте до кінця 14-го дня доживемо, потім має ставати легше, то зараз нічого подібного – погіршення може бути і на третьому тижні, і на четвертому. Причому абсолютно раптове. Іноді хворих навіть готуємо на виписку, а вони за ніч сильно десатурують (падає насиченість крові киснем. – Ред.) і доводиться знову все спочатку”, – говорить Голубовська.

Інфекціоністка переконана, що захворювання дуже страшне і  українцям  потрібно протриматися хоча б до кінця року. Адже вакцинація звичайно, допоможе  зупинити поширення коронавірусу , а от зупинити навряд чи.

У інфекційній патології немає стоп-крану, але природним шляхом буде формуватися імунна система. Плюс є природні закономірності розвитку епідемій і пандемій. Ослаблення має статися не раніше від 2022 року. Коли восени я говорила, що наше завдання дожити до квітня, то мала на увазі, що влітку і в теплу пору року коронавіруси мають знижувати свою агресивність. Це не їхній сезон. Загалом вірус не піддається ніяким прогнозам, вони не збуваються. Він точно не зникне з нашого життя, просто не буде таким агресивним”, – деталізувала медик.

Голубовська також пояснила, що не захворіти навряд чи вийде, окрім людей, які мають якісь генетичні чинники.  

До слова, за новим розподілом карантинних зон, який МОЗ оновило сьогодні, 6 березня, Київ потрапив до “помаранчевої” зони.

Великий Київ у Google News

підписатися