У госпіталі ветеранів війни проводять ремонт за 880 млн грн – активісти кажуть, що дорого

Автор: Оксана Тупальська
15:20 15.09.2023

Київський міський клінічний госпіталь ветеранів війни оголосив на Прозорро тендер на капремонт будівлі за 535 млн грн. Громадські активісти звинувачують керівництво в розтратах.

У госпіталі ветеранів війни проводять ремонт за 880 млн грн – активісти кажуть, що дорого

На сайті Прозорро можна побачити тендерну пропозицію, де Київський міський клінічний госпіталь ветеранів війни шукає охочих виконати капітальний ремонт покрівлі та фасаду, а також виконати заміну вікон.

У відповідь на звернення з’явилася скарга зі зверненням до Держаудитслужби від Наталії Іванівни Подосіннікової, яка вимагає відмінити закупівлю:

«Вимагаю зупинити цей кримінал під час війни. Кошти повинні йти на обороноздатність країни. Це гроші платників податків, зокрема мої. Вимагаю зупинити процедуру та перенаправити на військові цілі, закупівлю засобів захисту, медичних засобів для потреб ЗСУ», – повідомляє авторка звернення.

Обурюється ціною і депутат 8-го скликання (від Радикальної партії Ігор Мосійчук:

«Важливо відзначити, що з грудня 2022 року підприємство уклало контракти на суму 350 млн. грн., включаючи капітальний ремонт двох поверхів головного корпусу за 144 млн. грн. минулого місяця».

Намагаємось зрозуміти, на яку саме будівлю планують витратити 535 млн грн на ремонт.

Йдеться про дві будівлі-книжки 12-типоверхівки на вулиці Федора Максименка. Дім має окремий виступ зі сходами та горище. Будівля також має додатковий/аварійний вихід із балконами від 1-го до 12 поверхів.  Також госпіталь має комплекс допоміжних будівель, розташований на території майже 5 га.

У липні 2023 року міський голова Віталій Кличко повідомляв, що на базі госпіталю ветеранів війни буде створений Медичний центр реабілітації та паліативної допомоги на 350 ліжок. Від початку повномасштабного вторгнення до липня у госпіталі пролікувались та пройшли реабілітацію 1500 українських військових.

Першу чергу капітального ремонту планують завершити до жовтня 2023 року. Уже було відновлено роботу ліфтів, проведено капремонт на кількох поверхах всередині будівлі та капремонт допоміжних будівель, пошкоджених внаслідок обстрілів окупантів.

У тендерах на сайті Прозорро нам вдалося знайти ще одну скаргу громадянки  Наталії Іванівни Подосіннікової. Вона вимагала у Держаудитслужби не купувати техніку для рятувальників ДСНС за 55 млн грн, аргументуючи це тим, що “кошти повинні йти на обороноздатність країни”. Рятувальникам планували закупити на ці гроші планшети з гучним зв’язком та процесором з підтримкою 4G та 5G.

Про висновки Держаудитслужби щодо витрат на Київський міський клінічний госпіталь ветеранів війни, як і на ДСНС на сайті Прозорро відомостей немає. 

Великий Київ у Google News

підписатися