У Голівуді на Алеї слави з’явились зірки рідкісних мешканців Київщини чорного лелеки та євроазійської рисі – жертв війни

Автор: Оксана Тупальська
20:04 06.04.2023

На Алеї слави у Голівуді з’явилися зірки, присвячені українським тваринам та птахам, які можуть зникнути через війну. Серед вшанованих – чорний лелека, що зустрічається на Київщині та окраса Чорнобильського заповідника євразійська рись.

У Голівуді на Алеї слави з’явились зірки рідкісних мешканців Київщини чорного лелеки та євроазійської рисі – жертв війни
Світлодіодне освітлення

Акцію проводить організація UAnimals, щоб звернути увагу світової спільноти до екологічних наслідків, які спричиняє російське вторгнення на територію України.  

“Зірки із назвами видів цих тварин ми тимчасово розмістили біля зірок Тома Круза, Френка Синатри, Арнольда Шварценеггера та інших видатних людей, які вшановані на Алеї слави за внесок у мистецтво та індустрію розваг”, – розповідають активісти.

Та додають, що на території України через воєнні дії понад 80 видів тварин опинилися під загрозою зникнення назавжди.

“20% природоохоронних територій України потерпають від війни, і мільйони тварин вже загинули. 10 національних природних парків, 8 заповідників і 2 біосферні заповідники окуповані і в деяких росіяни дозволяють полювання та відстріл диких тварин, які були під охороною. Ми прагнемо, щоби світ чув про шкоду, яку росія завдає довкіллю України!”, – кажуть організатори акції. 
На Київщині нараховують щороку 25-30 пар чорних лебедів. В Україні чисельність птахів складає 400-450 пар. Вони прилітають наприкінці березня – у квітні з теплих країв та мешкають біля водойм, харчуючись рибами, дрібними гризунами та земноводними. Чорні лебеді охороняються Конвенцією з міжнародної торгівлі вимираючими видами дикої фауни і флори (CITES), Боннською та Бернською конвенціями, занесені до Червоної книги України. 
 
Євразійська рись мешкає на Поліссі, в тому числі в Чорнобильському заповіднику, а також в Карпатах. Ці тварини з сімейства котячих є найбільшими зі всіх рисей (довжина тіла складає від 76 до 110 см і 70 см у загривку). Весною та восени рись міняє хутро. При великій кількості їжі живе осіло, при нестачі — кочує та може пройти до 30 км за день. 
 
На території Полісся нараховують 80-90 особин євразійської рисі, на терені України таких тварин близько 400. Вона занесена до Червоної книги України.  
 
 

Великий Київ у Google News

підписатися