У дитини проблеми з голосом: поради лікаря

10:03 18.04

Тетяна Шидовська — Доктор медичних наук, лікар-фоніатр, голова асоціації фоніатрів та аудіологів України — розповіла про найпоширеніші проблеми із голосом, з якими стикається людина протягом життя. Насамперед — у дитячому віці.

У дитини проблеми з голосом: поради лікаря
Світлодіодне освітлення

У етері Прямий FM вона наголосила, що зараз держава забезпечує безкоштовну перевірку слухового та голосового апаратів у немовлят. Це дозволяє швидко виявити можливі проблеми розвитку голосу, або ж його повну відсутність. При чому, у залежності від причин, вирішення проблем буде відрізнятися. Тому дуже важливо проходити таке обстеження якомога раніше.

«Зараз в Україні існує програма, по якій новонародженим діткам проводять скрінінг, чи є у них слухова функція збережена… Це сигнал для того, щоб пройти подальше обстеження. Якщо є глухота, то не може розвиватися мовлення, і це тоді треба звернутися до фахівця, для того, щоб повернути слух цій дитині. Такі технології є»

За словами Шидовської, якщо скрінінг виявляє проблеми безпосередньо із голосом — дитину направляють на обстеження у дитячого отоларинголога. Однак, іноді необхідна допомога іншого фахівця.

«Але є ще проблема, яка пов’язана із нервовою системою. Коли просто не йде продукування мови за рахунок того, що це блокується нервовими центрами. І тоді обов’язково треба звернутися до лікаря-невропатолога. Але сенс у чому? Що раніше батьки звернуть увагу на те, що щось не так із голосоутворенням, зі слухом чи розвитком дитини — негайно треба звертатися до фахівців»

Також діти можуть тавмувати звʼязки, під час крику. А головним «випробуванням» для голосового апарату є пубертатний період, під час якого гортань збільшується у розмірах, чим спричиняє мутації голосу. Але лікарка додає, що й у дорослому віці проблеми з голосом — не рідкість.

«Починаючи від того, що при якомусь грипі, застуді, ОРЗ можна накашляти і отримати дисфонію — це захриплість. Тобто зміна якості голосу. Професіонали голосу можуть його перевантажити і тоді отримати якісь порушення. Порушення голосу можуть бути ознакою тяжких захворювань. Тому не треба нехтувати (візитом до лікаря). Наприклад, злоякісні утворення гортані. Наприклад, тяжкі неврологічні розлади також можуть проявлятися порушенням голосу»

Раніше ВК розповідав про те, з якими діагнозами не мобілізують зараз.

Великий Київ у Google News

підписатися