У доброустрій Микільської Слобідки вкладуть 50 млн грн приватних коштів

Автор: Галина Ворона
16:20 16.09.2021

Власники ТОВ “Нова Слобідка” закликали громаду до публічного діалогу щодо розподілення 50 млн грн запропонованих інвестицій у доброустрій Микільської Слобідки. 

У доброустрій Микільської Слобідки вкладуть 50 млн грн приватних коштів

Про це представники компанії розповіли на пресконференції, повідомляє “Великий Київ”.

Там також презентували результати соцопитування, проведеного на замовлення “Нової Слобідки”, задля дослідження громадської думки місцевих мешканців щодо їхнього бачення майбутнього мікрорайону, доброустрою місць відпочинку, інфраструктурних та соціальних проблем.

На основі цих результатів планується укласти соціальну угоду із мешканцями про список зон, що потребують інвестицій.

25,8% опитаних назвали найважливішою проблемою мікрорайону комфортний простір для відпочинку. При цьому 24,7% страждають від недостачі паркомісць. 23,2% скаржились на погані дороги, а 21,5% турбує безпека у парковій зоні. Також з’ясувалось, найбільше місцевих жителів хвилює енергоефективність будинків – 35,1% опитаних назвали це головною проблемою. 26,3% респондентів хвилює чистота вулиць”, – розповідає заступник директора дослідницької компанії “Ю.С.С.”, соціолог Олексій Біловол.

Переважна більшість (майже 90%) людей впевнена, що парк потрібно покращувати, та тільки 7,5% з опитаних цілком задоволені поточним його станом.

Найбільш необхідними з інфраструктурних об’єктів парку на Микільській Слобідці, більшість респондентів назвали бесідки, павільйони та навіси (52,5%), дитячі майданчики (32,7%), велодоріжки (31,4%) та зону для вигулу собак (30,9%).

Майже 90% опитаних жителів мікрорайону підтримали ідею створення інклюзивного пляжу, а 73,8% опитаних підтримують будівництво басейну для дітей та дорослих.

Щодо фінансування доброустрою парку, то 89,4% опитаних вважають, що кошти має виділити столична влада, та більш ніж половина опитаних очікує і співфінансування з боку бізнесу. 17,1% респондентів погодились також особисто допомогти у покращенні парку.

Детальні результати даного дослідження доступні за посиланням на сайті компанії.

* Дослідження проводилось наприкінці літа, а саме з 26 серпня по 01 вересня поточного року. Зазначається, що кількість опитаних в різних частинах мікрорайону пропорційна кількості квартир у відповідних багатоквартирних будинках, а статистична похибка вибірки не перевищує 4,8%.

Щодо власне майбутнього ЖК на Микільсько-Слобідській, 7-9 – ми будуватимемо не просто багатоповерхівки, а цілу інфраструктуру, в якій враховані питання безпеки, енергоефективності та екології, буде дитячий садочок, паркінг на 500 місць, якими зможе користуватися вся громада Микільської Слобідки”, – розповів власник ТОВ “Нова Слобідка” Олександр Стельмащук.

Компанія виділить 50 млн гривень, які після узгодження з громадою планують витратити на суспільні потреби. Наприклад, облаштувати пляж, зробити велодоріжки, створити майданчики для різних видів спорту, збудувати басейн, криту ковзанку, відремонтувати коледж ім. В.О. Сухомлинського.

Засновник ТОВ “Нова Слобідка” заявив про готовність укласти соціальну угоду з громадою вже наступного тижня. Після завершення всіх обговорень і консультацій в ній будуть детально розписані та закріплені об’єкти, на які виділятимуться гроші.

Крім того, спікер звернув увагу, що зваживши на думку опитаних місцевих жителів, які переймаються чистотою Дніпра, протягом останніх тижнів було очищено води у Русанівській протоці, а також прибрано територію пляжу та зони здоров’я, а зібране сміття відсортовано та відправлено на переробку. До процесу було також залучено громадську організацію, що спеціалізується на сортуванні і переробленні відходів, яка також провела лекцію щодо того як правильно це робити.

Олександр Стельмащук також зазначив, що компанія реалізовує свій проєкт виключно в правовому полі: “В Києві забудовники демонізовані. Але наш житловий комплекс будуватиметься на території, що багато років поспіль перебуває у приватній власності і ніколи не була відведена під парк. Нам дуже важливо, щоб люди зрозуміли – ми жодним чином не зазіхаємо на парк чи пляж та не будемо перекривати чи обмежувати кудись доступ. Взагалі вважаю, що будь-які урбаністичні проєкти мають насамперед бути орієнтованими на вільний доступ і розвиток зелених зон та місць для рекреації кожного”.

На запитання журналіста “ВК” щодо законності будівництва і поширюваної інформації, нібито відповідні дозвільні документи відсутні у містобудівному реєстрі, юрист компанії-власника ділянки Юрій Максимов продемонстрував оригінали документів, а саме містобудівні умови та обмеження на бланку з відповідними печатками, а також повідомлення про підготовчі роботи, які наразі проводяться на ділянці.

Документи видані згідно з чинним на момент видачі законодавством і діють до завершення будівництва, що також підтверджується судовими рішеннями, що вступили в законну силу”, – повідомив юрист.

Він наголосив, що земельна ділянка була придбана у міста на підставі рішень Київради про продаж вартістю, встановленою відповідно до проведеної оцінки, і гроші були сплачені до бюджету столиці. Також юрист зазначив, що право власності є непорушним та захищеним як Конституцією України, так і Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод.

Прокоментував хід робіт і керівник проєкту генпідрядної організації ТОВ “Дортбуд” Костянтин Новєков, який повідомив, що на час всього будівництва, від початку проєктування залучено Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій, який перевірятиме всю проєктну документацію на предмет можливих впливів будівництва на навколишнє середовище. Крім того, інститут і в самому процесі будівництва перевірятиме дотримання проєктної документації та усіх будівельних норм.

Нагадаємо, Київрада виділила ділянки під парк відпочинку “Микільська слобідка”.

Великий Київ у Google News

підписатися