У Дії можна буде оформити документи тимчасового дозволу на виїзд дитини за кордон

Автор: Любава Лисичкіна
18:40 07.11.2023

Через застосунок один з батьків відсилає заяву про дозвіл, а інший – надає згоду підписом. Формування заяви буде безоплатним.

У Дії можна буде оформити документи тимчасового дозволу на виїзд дитини за кордон

Про це повідомили у Мінюсті та Мінцифрі.

Буде реалізована можливість надання згоди одного з батьків на тимчасовий виїзд за межі України дитини в супроводі другого з батьків з використанням мобільного додатка Порталу Дія та накладанням на відповідну заяву кваліфікованого електронного підпису «Дія. Підпис» («Дія ID»).

Коли можна оформити?

 Для реалізації проєкту передбачається залучити кошти міжнародної технічної допомоги. Протягом восьми місяців з дня набрання чинності постановою планується забезпечити технічну можливість для формування заяви.

Хто зможе подавати заявки на тимчасовий виїзд дитини?

Оформити згоду на виїзд дитини в електронній формі зможуть батьки:

  •  які мають паспорт громадянина України у формі ID картки або паспорт громадянина України для виїзду за кордон, сформований засобами Єдиного державного демографічного реєстру,
  • також реєстраційний номер облікової картки платника податків.

При цьому у разі відсутності відповідних документів або технічної можливості формування заяви засобами Порталу Дія, зберігається класичний спосіб оформлення згоди на виїзд у нотаріуса.

«На сьогодні оформлення згоди батьків виключно через нотаріальне засвідчення справжності підпису на відповідній заяві викликає низку проблемних ситуацій, зумовлених випадками, коли другий із батьків погоджується на виїзд, але не має можливості оперативно її оформити, наприклад, внаслідок перебування за межами України чи на тимчасово окупованій території. Іноді відсутня об’єктивна можливість не лише отримати відповідну згоду, а навіть звернутися до нього з проханням про її отримання. Крім того, таке оформлення потребує зусиль, коштів і часу», – зазначив заступник Міністра юстиції України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Орлов.

Варто звернути увагу, що прийняття цієї постанови жодним чином не зачіпає реалізацію громадянами права на вільний виїзд в особливий період (під час воєнного стану) в частині виїзду дітей за межі України без отримання згоди.

 

Великий Київ у Google News

підписатися