У центрі міста розбирають Поліцейську дільницю 1902 року: знесені всі несучі конструкції, крім стін «коробки»

Автор: Любава Лисичкіна
21:39 01.05

Мова йде про будівлю на Січових Стрільців, 91, біля стародавнього будинку роботи архітектора Ніколаєва. Характерною особливістю, а заразом й цінністю будівлі, є змінна поверховість, вписана в хвилястий рельєф місцевості. Так, з боку вул. Січових Стрільців будівля має два поверхи, а з боку Дмитрівської – уже три.

У центрі міста розбирають Поліцейську дільницю 1902 року: знесені всі несучі конструкції, крім стін «коробки»
Про це повідомила правозахисниця, колишня депутатка Київради Олена Терещенко.
 
“З‘явилися невідомі, які знов трощать нещасний будинок, що неможливо помітити через банер, яким він завішений (дякую сусідам, які зателефонували). Невстановлена особа заявила, що він охороняє будівництво (до речі, беж жодних на це дозволів та, навіть, без передбаченого законодавством паспорту на паркані)”, – розповіла активістка.
Терещенко зауважила, що попри переконання невідомого про “нічого не робили”,  на місці помітили  купу “свіжих” мішків з цеглою від вибитих стін. Тож була викликана поліція. Оглянувши територію було виявлено, що  знесені всі несучі конструкції, крім стін “коробки”, тому будинок може в будь-який момент завалитися.  
“Не маю жодних сумнівів, що історичний будинок трощиться навмисно, щоб “впав сам”, а на його місці виріс черговий хмарочос! На якій підставі якась приватна особа нищить цінний архітектурний об‘єкт буде з‘ясовувати слідчо-оперативна група”,  – зауважила Олена Терещенко.
Триповерховий цегляний будинок було зведено за індивідуальним проектом архітектора Іполіта Ніколаєва для Поліцейської дільниці Лукʼянівського участка.  У радянський час тут продовжувала бути міліція, а ось в часи незалежності  сюди заселили податкову, нагадав активіст Дмитро Перов. 
 
У 2013 р. податківці звідси зʼїхали і будівлею заволодів кіпрський офшор. З будинку зникли двері, вікна, систематично виникали пожежі. Після втручання Київської міської прокуратури та численних депутатських звернень,  історичну будівлю вдалося повернути місту.
 
До слова, столична влада ігнорує можливу втрату унікальних артефактів на Поштовій.

Великий Київ у Google News

підписатися