Художниця Жанна Кадирова часто працює з тим матеріалом, з якого будується місто, — з бетоном. Він важкий, міцний, на віки. Один з таких творів — «Промінь світла» — можна побачити на Пейзажній алеї, біля сходів.
У 2008 році з бетону вона зробила свій перший твір вуличного мистецтва — скульптурну композицію «Лавки-графіки». Меценатом проекту виступив OTP-банк, Жанна придумала вуличні лавки у вигляді ламаних ліній економічних графіків, що ніби вирвалися за межі координатної площини. І все це — за кілька місяців до всесвітньої кризи 2008 року. Наразі багатотонна композиція зникла. На її місті залишилося лише кілька уламків облицювальної плитки.
«З цим Жанна і звернулась до Департаменту культури КМДА — за допомогою у розшуках бодай якихось слідів „Лавок-графіків“, які було передано місту та на які у Жанни є всі немайнові авторські права, — розповідає директорка Департаменту культури Яна Барінова. — Тож мова йде про злочин — знищення витвору мистецтва відомого митця, що представляв Україну на Венеціанській бієнале. Крім того, зникло і майно, що належало громаді міста».
За її словами, наступного року у Жанни Кадирової відбудеться виставка. Дуже важливо до того часу повернути на мапу міста першу з робіт, знакову точку відліку у творчій біографії художниці.
Читайте також: На Грецькій набережній облаштували нові лавки замість вкрадених
Департамент культури звернеться з відповідними запитами до колег з Голосіївської РДА, Департаменту комунальної власності м. Києва, Департаменту земельних ресурсів. Також звертається до всіх небайдужих киян, яким хоч щось відомо про те, хто і навіщо вчинив цей злочин. Можливо, люди просто не знали, що це авторська скульптура і сталося непорозуміння, яке вдасться виправити, відновивши її.
Як повідомила Яна Барінова, перший крок — знайти документи про передачу скульптури на баланс міста та балансоутримувача об’єкта. Далі, в разі якщо причетні до зникнення об’єкту не знайдуться, Департаменту разом з Жанною звернеться до поліції про розслідування цього злочину — митець у Києві має почуватися шанованим та захищеним, а його праця має бути недоторканною.
Нагадаємо, на Дніпровській набережній волонтери вирішили зафарбувати старі графіті на стінах і заодно оновити фарбу на перилах. Однак не всім така ідея припала до душі.