Про це ідеться в дописі Чорнобильського радіаційно-екологічний біосферний Заповідника.
“Можливо, один малюк прийнятий від загиблої тварини. Юні пржевальці в гарному фізіологічному стані. Та головне ще попереду – чи буде здатна їх мама вигодувати і разом перезимувати?
Однак те, що лошата ідентичні за віком (очевидно, народжені пізніше і, як на останню декаду вересня, трохи замалі) й міцно тримаються кобили та один одного, говорить більше про те що це – одна родина”, – ідеться у дописі заповідника.
Для коня Пржевальського двійня у приплоді в дикій природі – велика рідкість, зазначають фахівці. Помічений табун з трьох дорослих кобилиць і жеребця має зберегти від вовків аж шість вразливих молодих особин, а це дуже непроста задача.
У заповіднику нагадали, що коні нездатні особливо швидко відновлювати чисельність. Та в розріджених популяціях окремі табуни, як виявляється, можуть за кілька років стати чисельними.
Табун між Лельовом і м. Прип’ять нині має жеребчика, трьох дорослих кобиличок, двох півторарічних і чотирьох цьоголіток.
“На наступний рік є перспектива мати майже повноцінний табун з п’яти кобил. Нині похолодало, тварини активно жирують, щоби набратись сили до зими. Хоч цьогоріч це і непросто через посуху, пожежі й не таку рясну, як торік, зелену рослинність. Але є всі підстави сподіватись, що наш табун, як і рідкісна двійня пржевальців, виживуть”, – додають фахівці.