Для розміщення малих модульних реакторів (ММР) готують окремі земельні ділянки. Як в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”. повідомив голова Держагентства з управління зоною відчуження Григорій Іщенко, зараз готують документи для початку робіт.
Ми також готові виділити земельні ділянки для розміщення малих модульних реакторів для НАЕК “Енергоатом”. Найближчим часом очікується підписання угоди або меморандуму про початок робіт. Це частина програми, яка, сподіваюся, буде реалізована в Україні
За попередніми оцінками НАЕК “Енергоатом” та НЕК “Укренерго”, визначено 12 потенційних майданчиків для розміщення ММР на території України. В Україні розвиток технології ММР розглядають як важливий елемент повоєнного оновлення країни, що сприятиме енергетичній безпеці й декарбонізації економіки.
Модульні реактори можуть стати надійним та стабільним джерелом виробництва електроенергії для України в умовах, коли енергетична система атакована російськими дронами та ракетами.
Капітальні витрати на спорудження ММР значно нижчі, ніж витрати на будівництво АЕС великої потужності, пише Цензор. Разом з тим, терміни спорудження також коротші.
Малі модульні реактори більш компактні, технологічно простіші і мають модульну структуру. Це означає, що така електростанція може бути введена в експлуатацію швидше і почати генерувати електроенергію відразу після завершення будівництва першого модуля. Тоді як будівництво наступних може продовжуватись на тому ж майданчику.