У Чорнобилі поглиблюють дно р. Прип’ять. Екологи попереджають про небепеку для 8 млн українців

16:48 25.12.2020

У зоні відчуження на річці Прип’ять проводяться роботи з поглиблення дна, аби прокласти суднохідний шлях E-40 завдовжки 2 000 км, який з’єднає Балтійське море з Чорним. Роботи ведуться поблизу зруйнованого реактора, тож на поверхню можуть піднятися радіонукліди, які здатні забруднити питну воду для восьми мільйонів українців

У Чорнобилі поглиблюють дно р. Прип’ять. Екологи попереджають про небепеку для 8 млн українців

Про це повідомляє видання BBC з посиланням на Guardian.

Зазначається, що роботи провели щонайменше в семи різних місцях річки, п’ять з них розташовані в радіусі 10 км від зруйнованого реактора

Низка іноземних наукових організацій одразу попередила про небезпеку, яка залишається актуальною після аварії на ЧАЕС 1986 року.

Так, Французька неурядова організація “Асоціація контролю за радіоактивністю на заході” (Acrо) провела дослідження на замовлення Франкфуртського зоологічного товариства. Результат: “Спорудження Е-40 матиме радіологічний вплив на робітників будівництва та населення, яке залежить від річок.

An aerial view of the Pripyat River within the 30km Chernobyl exclusion zone. Photograph: Minden Pictures/Alamy Stock Photo

Крім того, Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) рекомендувало не чіпати забруднений осад у Київському водосховищі, аби не наражати на небезпеку населення, що мешкає нижче за течією.

Те, що вони хочуть побудувати шлюз і пускати кораблі дуже близько до чорнобильського реактора, – для мене це неймовірно. Це найбільш забруднена частина зони відчуження”, – цитує Guardian голову Acro, ядерного фізика Давида Бойлі.

До слова, Е-40 протягнеться від Гданська в Польщі, через південь Білорусі до Херсона, з’єднавши Балтійське море з Чорним. Його довжина у 25 разів перещуватиме Панамський канал, що зробить E-40 найдовшим водним шляхом у Європі.

А тим часом Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник додали до Бази природоохоронних територій світу — The World Database on Protected Areas (WDPA).

Читайте також: В Чорнобильському заповіднику рятували лебедів-шипунів. Птахи живі, але дезорієнтовані (ФОТО) 

 

Великий Київ у Google News

підписатися