У Чорнобилі побудують сховище радіоактивних відходів, що повернуться з переробки у РФ

14:03 05.05.2020

В Україні побудують сховище для проміжного зберігання високоактивних відходів, які повернуться з Російської Федерації після переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС. Відповідний проєкт затвердило Державне агентство України з управління зоною відчуження.

У Чорнобилі побудують сховище радіоактивних відходів, що повернуться з переробки у РФ

Про це повідомляє пресслужба ДАЗВ.

Зазначається, що відповідно до генерального плану сховище буде побудовано на комплексі виробництв «Вектор» у зоні ЧАЕС. Воно гарантуватиме радіаційну безпеку та надійне проміжне зберігання високоактивних радіоактивних відходів протягом усього терміну його експлуатації терміном до 100 років.

Зараз готується документація для оголошення тендеру.

У ДАЗВ нагадали, що українська сторона повинна прийняти на зберігання високоактивні радіоактивні відходи, що повертаються з Російської Федерації після переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС, відповідно до Угоди між Урядом України і Урядом Російської Федерації про науково-технічне співробітництво в галузі атомної енергетики від 14 січня 1993 року.

Читайте також: Как радиоактивный ил из Припяти может попасть в киевские краны 

Довідково: майданчик комплексу «Вектор» розташований на території зони відчуження на відстані 11 км в південно-західному напрямку від Чорнобильської АЕС. Комплекс «Вектор» представляє собою виробничий комплекс по дезактивації, транспортуванню, переробці та захороненню радіоактивних відходів.

Читайте також: Радиоактивный Тилль. Лидер группы Rammstein покатался на карусели в Припяти  

Нагадаємо, влітку 2019-го у Чорнобилі запустили завод з переробки радіоактивних відходів.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...