У четвер судитимуть мера Обухова та його «колег» по оборудках

Автор: Антоніна Лесич
13:21 15.02

Суд, що запланований на 17-те лютого, стосується злочинної схеми, яку СБУ викрила ще у 2019 році. У оборудці  виявилися задіяними посадовці Обухівської міськради, зокрема «Слуга Народу», міський голова Обухова Олександр Левченко.

У четвер судитимуть мера Обухова та його «колег» по оборудках

Метою було привласнення землі під виглядом благородної справи – будівництва соціального житла для певних груп населення, зокрема, ветеранів АТО та переселенців. Землю вкрали, а півтисячі людей лишилися без квартир.

На момент виборів у 2020 році, СБУ вже працювала зі справою Левченка, та це не завадило йому утретє стати міським головою Обухова, тепер вже, як «слуга».

Як повідомляє «Київський Регіон», до Обухівського районного суду надійшов обвинувачувальний акт у кримінальному провадженні стосовно міського голови Обухова Олександра Левченка та ще шістьох осіб, задіяних у скоєнні злочину за статтею «про привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем» (ч.5. ст. 191 ККУ). Міський голова Олександр Левченко був організатором оборудки, разом із керівником земельного відділу Обухівської міськради Володимиром Цельорою, керівницею юридичного відділу Наталією Пушенко, членом виконкому обухівської міськради Владиславом Вергуном, депутаткою міської ради Українки Тетяною Ягодзинською.

Це панство пообіцяло надавати ветеранам та переселенцям соціальне житло у ЖБК «Кальміус», а тим часом, вивело із власності громади один гектар землі, який був призначений під забудову. Це відбувалося у 2018 році, у 2019 СБУ розкрила злочинну схему, а у 2020 році Голосіївський районний суд Києва заарештував майно Олександра Левченка, включно з будинком та автомобілем Toyota Land Cruiser Prado. Також у рамках кримінального провадження було накладено арешт на дві квартири депутатки Тетяни Ягодзинської. На роботі та вдома у підозрюваних осіб було проведено обшуки.

Депутат Обухівської міськради Богдан Яцун згадує, що у 2018 році він та інші депутати проголосували за безкоштовну передачу земельної ділянки під будівництво житлового комплексу. Бо організатори, зокрема Владислав Вергун (на той час – представник партії «Самопоміч») та Тетяна Кучер (партія УКРОП) переконали депутатів, що це дійсно буде соціальне житло для ветеранів та інших вразливих категорій громадян.

Частина депутатів підтримала рішення про передачу землі, але із певними вимогами. Вони вимагали гарантій того, що квартири отримають справді пільговики, що ціна житла буде суттєво нижчою за ринкову, оскільки  земля надана безкоштовно, що виконавчий комітет міськради буде контролювати прозорість і відповідність усіх рішень чинному законодавству. За словами Богдана Яцуна тоді міський голова Обухова Олександр Левченко запевнив, що бере на себе відповідальність за будівництво, однак, доповнити проєкт рішення пропозиціями депутатів відмовився. «Я проголосував, але пізніше провів власне розслідування і виявив ознаки шахрайської схеми, а далі справою займалися вже органи правопорядку», – розповідає депутат Яцун.

Великий Київ у Google News

підписатися