У Бучі діяв підрозділ Росгвардії, десантники з Пскова та чеченські військові — Reuters

Автор: Марина Максенко
19:00 05.05

У Бучі під час її окупації російськими військами перебували підрозділ Росгвардії “Витязь”, 76-та десантно-штурмова дивізія зі Пскова й щонайменше три чеченські підрозділи. Саме вони, ймовірно, причетні до воєнних злочинів у місті на Київщині.

У Бучі діяв підрозділ Росгвардії, десантники з Пскова та чеченські військові — Reuters

Про це йдеться в розслідуванні Reuters.

У межах розслідування журналісти інформаційного агентства опитали понад 90 жителів Бучі та проаналізували фото- й відеосвідчення перебування російських військ у місті — переважно на вулиці Яблунській, де тривалий час лежали тіла людей.

Зокрема бійці Національної гвардії України знайшли в Бучі посвідчення 23-річного Костянтина Коршунова, який служить у так званому центрі “Витязь”, що входить до Росгвардії. Це перше свідчення присутності підрозділу в Бучі.

Як розповіли Reuters місцеві мешканці, росгвардійці облаштували в одній із будівель “штаб”, до якого в середині березня прибув “таємничий командир”. За розголошення його присутності військові РФ погрожували розстрілом; крім того, саме на його перебування припала найбільша кількість випадків насилля над цивільними.

Про присутність десантників зі Пскова Reuters дізналося зі свідчень місцевих, а також залишених ними документів і речей. Бучанець Віталій Животовський по поверненні додому знайшов там листа на ім’я Олександра Логвиненка від Оксани Рибакової.

У розмові з Reuters вона підтвердила, що Логвиненко — її хлопець, який служить десантником і перебував на “воєнному завданні” (в наступній розмові вона заперечила, що знайома із десантником).

На присутність чеченських підрозділів у Бучі Reuters вказали свідки (один із них, Володимир Абрамов, розповів про вбивство чоловіка доньки чеченцями), написи на кшталт “Ахмат — сила”, залишені окупантами на будинках, а також відео, викладені чеченськими командирами у Telegram.

У коментарі Reuters речник Путіна Дмитро Пєсков заявив: “Історія з Бучею — це підстава і фейк. Для деталей звертайтесь до міністерства оборони”.

Там не відповіла на запит інформаційного агентства.

Великий Київ у Google News

підписатися