Про це пише видання The Guardian.
Протягом останніх місяців Росія систематично знищувала більшу частину енергетичної інфраструктури України . Відключення електроенергії в столиці та по всій країні є звичайним явищем, і ситуація погіршується. Міська влада заявила, що не зможе гарантувати постачання в наступні морозні місяці. Ціни на електроенергію зросли вдвічі, а фінансування саду скоротилося”, – пояснює видання своїм читачам.
Як розповіла іноземним журналістам співробітниця ботсаду Жанна Ярославська, під час відключень електрики працівники ботсаду підтримують потрібну температуру за допомогою печі і дрів.
“Взимку ми робимо це цілодобово. Нашим рослинам потрібна постійна температура. Вони не люблять ні холоду, ні спеки”, – зазначила вона. Так, наприклад, колекції бромелієвих з Америки потрібна мінімальна температура 10 °C, нижче цього значення все загине“, – пояснила Жанна Ярославська.
За словами керівника відділу тропічних і субтропічних рослин Романа Іванніков, у гіршому випадку ботсад втратить більшу частину колекції.
Так, наприклад в оранжереї орхідей – унікальна колекція екзотичних зразків. Минулого року за пожертви для ботсаду придбали 242 тонни паливних гранул, що дозволилио пережити зиму.
Але резервного живлення на випадок тривалого відключення немає.
Також ботсад постраждав від ракетних обстрілів столиці – час від часу уламки, що падають, розбивають скло в теплицях. Вибухові хвилі також змістили шматок стіни і повалили червонокнижні рослини.
“Прямого попадання в нас не було. Але ми зазнали великих збитків”, – поділився Іванніков.
Ярославська каже, що хотіла б замінити старі будівлі на сучасну, більш теплозберігаючу версію, проте немає сенсу вносити поліпшення, поки йде війна. Наразі мета полягала в тому, щоб сад і його 4000 тропічних і субтропічних рослин пережили майбутню зиму.
“Якби у мене була чарівна паличка, я б хотіла, щоб не було Росії. Немає Росії – значить, немає проблем. Ми могли б жити нормально”, – каже Ярославська.
Нагадаємо, торік волонтери рятували оранжерею Ботсаду буржуйками (ФОТО).