У Борисполі продовжують ловити власників фальшивих Covid-сертифікатів

Автор: Леся Москаленко
21:11 26.10.2021

За словами очевидців, власників таких сертифікатів виявляють як при реєстрації на рейс, так і серед тих пасажирів, які прилітають до України. Оскільки перевірки почалися із 21 жовтня, то виїхати по підробленим сертифікатам їх власники ще встигли, а от із поверненням будуть проблеми.

У Борисполі продовжують ловити власників фальшивих Covid-сертифікатів

Очевидці розповідають, що працівники прикордонних служб на кожну «липу» викликають поліцію, власників підозрілих сертифікатів відводять в бік, просять почекати. Чекати, вочевидь, потрібно слідчу оперативну групу, яка складе необхідні документи для подальшої перевірки за кожним із фактів порушення.

 За минулу добу у аеропорту Бориспіль документи про вакцинацію із ознаками підробки було виявлено у вісьми осіб. Про це повідомила пресслужба поліції Києва. Поліція відкрила кримінальні провадження за ст.358 Кримінального кодексу України щодо підробки та використання підроблених документів. 

Серед «перших ластівок» із підробленими сертифікатами вакцинації, яких впіймали в Борисполі зразу після початку перевірок, стали екснардепка Надія Савченко та її сестра Віра. Підробку виявили працівники Державної прикордонної служби. Згодом Савченко прокоментувала ситуацію у ефірі телеканалу «Україна 24», вона заявила, що не купувала підроблений сертифікат і обурилася тим, що його узагалі треба показувати при перетині кордону. На запитання ведучого про те, чи вакцинувалася вона, колишня депутатка відповідати відмовилась, посилаючись на закон про захист персональних даних, що стосуються здоров’я людини. Це само по собі дивно, адже, якщо вона не купувала сертифікат, а отримала його законними методами, це означає, що вона отримала і вакцинацію. Яка вже тут таємниця?

Нагадаємо, що 22 вересня Кабінет міністрів погодив зміни до Кримінального кодексу України, і запровадив кримінальну відповідальність за підробку медичних документів. Пропозиції по посиленню відповідальності розроблялися МОЗ спільно із Комітетом з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Тим часом правоохоронці отримали на свої планшети спеціальні, розроблені Мінцифрою програми для зчитування QR-кодів та швидкої перевірки документів вакцинації. Після цього почалися перевірки Covid-сертифікатів.

Усього в Україні вже відкрито 800 кримінальних справ за фактом підробки сертифікатів. Відповідальність несуть як ті, хто їх фабрикують, так і ті, хто купують підроблені документи.  

Тепер порушникам загрожує кримінальна відповідальність – штрафи, а у деяких випадках навіть в’язниця. Штрафи від 17 до 34 тисяч гривень або 2 роки позбавлення волі загрожують громадянам, які користуються підробленими документами про щеплення. Від 34 до 68 тисяч гривень штрафів та два роки в’язниці передбачено для медичних працівників за внесення неправдивих даних до медичної документації. Найбільша відповідальність передбачена для тих, хто виготовляв фальшиві документи про вакцинацію – штрафи від 85 до 170 тисяч гривень та до трьох років позбавлення волі.

До слова, столичні правоохоронці викрили працівників лабораторії, які налагодили схему видачі COVID-сертифікаті без здачі аналізів. Звісно, усі учасники оборудки мали фінансовий інтерес.

Нагадаємо, в реанімацію з COVID-19 потрапили 7 “вакцинованих” людей. Правда відкрилась згодом.

Великий Київ у Google News

підписатися