Про це повідомляє Главком.
Вони мали звільнити будівлю ще влітку, проте досі не покинули будівлю. Через це релігійна громада ПЦУ не могла використовувати храм під час Богослужінь.
Настоятель храму – о. Віктор Талько, який відомий співпрацею з окупантами – не прийшов на виселення, однак і без цього натовп вірян УПЦ МП виступив «живою стіною» проти активістів і правоохоронців. Останні приїхали до храму, аби не допустити сутичок і бійок, хоча без останніх не обійшлося.
9 липня 2023 року парафія храму Святого Архистратига Михаїла перейшла від УПЦ МП до ПЦУ.
За таке рішення проголосувало 220 парафіян. Проте священик-колаборант Віктор Талько, відомий тим, що радо зустрічав окупантів і допоміг їм організувати у храмі катівню, не поспішав покидати приміщення.
Зокрема, він в обхід закону спробував «подарувати» храм новоствореній ТОВ. В результаті на дверях храму змінилися замки, а саму будівлю він фактично почав вважати своєю.
Військовослужбовець Андрій Гайдай, який перебував на нічних зборах під храмом, розповідає журналістам: прихильники Талька почали приїжджати до храму ще о третій ночі, хоча інформація про «кінцеве виселення» російських попів була закритою – її повідомляли лише правоохоронним органам, аби ті проконтролювали законність процесу.
«Попри рішення громади перейти до ПЦУ, яке було ухвалене ще у серпні цього року, колаборант Віктор Талько спробував відібрати у громади храм. Він знайшов підставну ТОВ, оформив договір дарування усього майнового комплексу. Тобто хоч це офіційно власність громади – він від імені громади оформив договір так, що дарує церкву й разом з нею землю цій фірмі. Щобільше – ці попи знаходять нотаріуса, який їм це легалізує, хоча це порушення законодавства. Сьогодні уночі був так званий «контрольний захід» – люди зібралися, щоб остаточно прогнати з храму попів і релігійна громада ПЦУ змогла користуватися будівлею. Бо коли вони зробили ці документи про «дарування» й фактично захопили храм – вони змінили замки в ньому», – пояснює Андрій Гайдай.
Разом з тим під стінами храму уночі почали збиратися й прихильники Московського Патріархату. Словесні перепалки перейшли в агресивні висловлювання парафіян. Деякі з захисників Московської Церкви лізли в бійку попри те, що на захист Талька і його священиків зібралися переважно пенсіонери.