У Білорусі заявили, що готові прийняти монахів УПЦ МП, яких змусять піти з Лаври

12:45 05.07.2023

Білоруська православна церква заявила, що готова прийняти монахів УПЦ МП з Києво-Печерської лаври у разі їх примусового виселення.

У Білорусі заявили, що готові прийняти монахів УПЦ МП, яких змусять піти з Лаври
оренда квартири Київ

Про це пише офіційний портал Синоду Білоруської Православної Церкви.

“Синод Білоруської Православної Церкви свідчить, що у разі насильницького виселення ченців з Києво-Печерської лаври, вони можуть знайти місце подальшого чернечого подвигу в чернечих обителях Білоруської Православної Церкви”, – йдеться у повідомленні.

У заяві також інформується, що церква “з глибоким сумом” сприймає звістки про події, що відбуваються в Києво-Печерській лаврі.

Білоруська православна церква заявляє, нібито проти вірян та кліриків УПЦ МП здійснюються “протизаконні дії”.

“Упродовж кількох місяців за надуманими звинуваченнями під арештом перебуває намісник Києво-Печерської лаври Митрополит Павло (Лебідь). Священнослужителі лаври позбавлені можливості відправляти Божественну літургію та інші богослужіння, а її населення та численні віруючі вільно молитися в соборних храмах обителі. Щодо кліриків і мирян УПЦ регулярно здійснюються протизаконні дії, що посилюють ситуацію, що склалася”, – стверджує церква.

У заяві стверджується, що усунення УПЦ МП це “дії проти православ’я”, через які “український народ може втратити необхідну в такий непростий час духовну опору та втіху”, Церква також звинувачує владу України у тому, що святині можуть опинитися “в музеях або навіть у приватних колекціях”.

“Висловлюючи підтримку Українській православній церкві у цей непростий час, ми закликаємо українську владу не допустити вивезення церковних реліквій та святинь, які століттями перебували у стінах Києво-Печерської лаври та є духовною опорою для всіх слов’янських народів. Ми виступаємо проти вигнання братії Києво-Печерської лаври з обителі, де вони протягом десятиліть трудяться у богоугодженні та молитві на благо українського народу”, – йдеться у заяві.

Як повідомляв “ВК”, секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов заявив, Києво-Печерська лавра є власністю громадян, а представники московського патріархату мають виконувати закони України.

Великий Київ у Google News

підписатися