Про це повідомили у 1 ОШБ «Да Вінчі».
У 1 ОШБ зазначили, що вже 2-й рік домагаються вшанування пам’яті полеглого військового до дня його народження — 1 листопада. У батальйоні наголошують, що в питанні фундаменталізації історичної пам’яті про Дмитра Коцюбайла керуються моральним правом бути ініціатором цього процесу.
Відтак підрозділ започаткував публічне обговорення проєкту пам’ятника на честь Дмитра Коцюбайла. Бійці закликали Український інститут національної пам’яті та Музей історії Майдану надати місце для обговорення. А КМВА та міського голову Віталія Кличка — надати дозвіл на проведення монтажних робіт в урочищі «Аскольдова могила». А також повідомити, хто проводить роботи на могилі офіцера.
“Водночас просимо владу Києва публічно надати інформацію щодо наявності дозвільної документації на проведення монтажних робіт на місці поховання Героя України Дмитра Коцюбайла, які проводяться невідомими особами без врахування думки громадськості та членів його родини; хто та коли затвердив архітектурний план меморіального комплексу без врахування думки громадскості та членів родини Героя України — Да Вінчі”, — йдеться в повідомленні.
У батальйоні переконані, що меморіал на могилі Да Вінчі невідворотно перетвориться на місце колективної сили українців, а відтак його художнє оформлення, проєкт та напис на обеліску мають визначатися з урахуванням думки громадськості, істориків, архітекторів, діячів культури, однодумців, побратимів та членів родини Дмитра Коцюбайла, кажуть військові.
Дмитро Коцюбайло — український доброволець, лейтенант, командир 1 ОМБ «Вовки Да Вінчі» Збройних сил України, учасник російсько-української війни. Герой України. Член Проводу національно-визвольного руху «Правий сектор».
Перший доброволець, якому присвоєно звання «Герой України» прижиттєво. Загинув 7 березня 2023 у боях за Бахмут.
“ВК” писав, що де саме з’явиться сквер Дмитра «Да Вінчі» Коцюбайла.