Тюльпани «Добропарку» під Києвом дивом вціліли під танками окупантів. Сапери вже оглянули територію

Автор: Оксана Щербак
21:08 06.05.2022

Парк з унікальною колекцією квітів таки відкрився для відвідувачів.

Тюльпани «Добропарку» під Києвом дивом вціліли під танками окупантів. Сапери вже оглянули територію

Улюблений для киян «Добропарк» у Мотижині під Києвом із 6 травня запрошує киян подивитися на унікальну колекцію квітучих різнобарвних тюльпанів. Зараз територія вже безпечна для відвідувачів. Її після звільнення від окупантів ретельно оглянули наші сапери.

У парку майже місяць дислокувалося 300 одиниць ворожої техніки, яка цілодобово шастала квітковими полями. Рослинам таки вдалося витримати наругу важкою технікою. 

А от споруди квіткового містечка зазнали куди більших руйнацій. 

Засновник приватного дендрологічного парку «Добропарк», киянин Ігор Добруцький розповів «Великому Києву», що окупанти з’явилися у парку на  другий чи третій день від початку російсько-української війни. 

У результаті  парк квітів постраждав не менше за інші населені пункти Київщини. 

 «Великий Київ» друкує фрагмент інтерв’ю з Ігорем Добруцьким.  

ВК: Вже встигли оцінити масштаби збитків, які завдали російські агресори «Добропарку»? 

І.Добруцький: У процесі. Територія була замінована. У перші дні після звільнення Київщини наші військові її розмінували.  Можу сказати, що зруйновано три капітальні будівлі. У тому числі, зруйнована й Резиденція «Доброчара». Очевидці нам розповіли, що  будинки були розстріляні з ворожих танків у перші дні. Ракети сюди не прилітали, бо тут окупанти облаштували перевалочну базу та окопувалися для проведення обстрілів по Житомирській трасі. Тобто вони зайшли на територію парку і просто зачистили всі капітальні споруди, які тут були. 

 

ВК: Зараз парк запрошує киян помилуватися тюльпанами. Наскільки постраждали поля з квітами, клумби та газони?  

І.Добруцький: Насадження також частково зруйновані. Колекція тюльпанів постраждала десь на 25%. У нас велика колекція цих квітів. Ми вперше висадили 7 мільйонів цибулин. Це дуже серйозна колекція. На лавандовому полі теж попрацювали наші сапери. Через ці насадження  окупанти поробили цілі гусеничні дороги. Навколо парку та на його території  стояло близько 300 одиниць ворожої бронетехніки.  

ВК: Не обійшлося й без мародерства, яке не перестає вражати своєю дикістю?  

І.Добруцький: Восени ми взяли нові електромобілі для екскурсії – постраждали всі 5 штук. Те ж саме можу сказати про трактори, каруселі та інший садовий інструмент. Не лишилося нічого – ні нового, ні старого. Забрали все – і граблі з лопатами, і акумулятори, і навіть новорічні гірлянди.  

ВК: Скільки часу знадобиться для відновлення парку до довоєнного рівня?  

І.Добруцький: Якщо буде мир, то знадобиться більше року точно. Можливо, встигнемо все відновити за півтора-два роки. Нам пише багато людей, які готові допомогти. Постачальники рослин також обіцяли допомогти з саджанцями та насінням.  У нас були і наші власні теплиці на території парку – ми створювали виробничу базу. Парк перед війною оплатив три теплиці. На щастя не встигли їх встановити, але ще більша радість, що ніхто з нашого колективу не постраждав. Всі поступово повертаються до робочого режиму. Для нас зараз важливо не втратити своїх співробітників. Спеціалістів дуже складно потім підібрати. Важко буде відновлюватися без державної підтримки, але я розумію, що вона зараз потрібна іншим сферам. Доки черга дійде до бізнесу, то може минути дуже багато часу.  Віримо, що наші відвідувачі також нас підтримають.

Ми запустили онлайн продаж квитків, які будуть діяти протягом всього року. Кожен бажаючий зможе придбати квиток і відвідати «Добропарк» у будь-який день 2022 року, а головне допомогти нам відновити пошкодження і віру, що ми робимо хорошу справу. 

Фото цього року з квітучого “Добропарку”:

 

Довідка 

Добропарк — приватний дендрологічний парк в Україні, площею 300 га, розташований за 29 км від Києва. Парк вперше був відкритий у 2020 році та є локацією для проведення сімейних свят, виставок, концертів, фестивалів та інших культурно-масових заходів.  

У рік відкриття на території парку росло понад 1 млн тюльпанів 70-ти сортів, понад 25 тисяч кущів лаванди, 200 тис. бегоній, 100 тис. петуній та 1 млн. ліатрісу. Також було висаджено 14000 дерев і кущів. 

Великий Київ у Google News

підписатися