Тисячі українських біженців намагаються пішки потрапити до США через мексиканський кордон

Автор: Леся Москаленко
21:17 03.04.2022

Тисячі українських сімей, жінок, дітей зараз перебувають у Мексиці, на кордоні із США, намагаючись потрапити до Штатів. Ночі дуже холодні, тому волонтери намагаються обігріти та нагодувати українців.

Тисячі українських біженців намагаються пішки потрапити до США через мексиканський кордон

Про ситуацію з українцями постійно говорять в американських новинах; показують натовпи біженців, які застрягли у Мексиці, зокрема у Тіхуані, в очікуванні можливості потрапити до США.

Останнім часом деякі «порадники» у соцмережах наполегливо радили українцям летіти до Мексики, там добиратися до кордону із США та намагатися отримати так званий гуманітарний пароль, який дозволяє легально проживати у Штатах та дає право отримати дозвіл на роботу. Перейти кордон можна навіть не маючи американської візи.

Але насправді все не так просто, як радили блогери.

По-перше, у Тіхуані дуже небезпечно, через картелі, які займаються викраденням та торгівлею людьми. По-друге, гуманітарний пароль дають не всім, дадуть, чи не дадуть – наперед дізнатися неможливо. Гарантій жодних! І якщо не дадуть, біженці залишаться у Мексиці, у регіоні з високою злочинністю, без житла та квитків. Навіть якщо вони після цього вирішать повернутися до Європи, то у них виникнуть проблеми з отриманням допомоги і захисту, оскільки вони приїдуть не з України, а з Мексики.

Тож, якщо ви зібралися до США, краще стежити за інформацією з офіційних джерел. Наприклад, про всі новини щодо українських біженців в Штатах регулярно повідомляє Почесний Консул України в Філадельфії Ірина Мазур. Зокрема, вона наголошує, що їдучи до Мексики, треба добре зважити всі плюси та мінуси. Також Мазур припускає, що видача гуманітарних паролів може припинитися в ручному режимі так само швидко і несподівано, як вона почалася.

Щодо програми для біженців з України, Ірина Мазур каже, що не дивлячись на обіцянки американської влади прийняти 100 000 українців, жодної реальної програми для тих, хто тікає від війни досі немає. Немає навіть пропозицій, як має виглядати ця програма. По статусу тимчасового захисту (TPS) для українців, які перебували в Штатах до 1 березня 2022 року також досі не існує процедури. Що стосується політичного притулку, тут українцям, які їдуть до США теж немає на що розраховувати, бо Україна нікого не переслідує, тож отримати політичний притулок не вдасться.

Читайте також: Українці в Техасі щоденно виходять на підтримку своєї Батьківщини (ФОТО)

А це означає, що якщо ви приїдете до США як біженець, або вже перебували тут, коли почалося російське вторгнення в Україну, ніякої допомоги ви не отримаєте, доки не буде впроваджено процедуру. З усіх вищеперерахованих категорій зараз працює лише гуманітарний пароль, який всі так прагнуть отримати, ідучи пішки через кордон із Мексикою. Але тим, хто таки наважиться це зробити, варто пам’ятати, що він не дає права на роботу автоматично. Потрібно буде заповнити спеціальні аплікаційні форми і, можливо, скористатися послугами спеціального адвоката. Заповнення будь-яких аплікаційних форм у США – платна послуга, вартість заявки на отримання дозволу на працю – близько 500 доларів на людину. Чекати відповіді доведеться довго – пів року, рік або і більше. Отже, вже зараз стає зрозуміло, що через зволікання із допомогою для українських біженців, Штати отримають тисячі нових нелегалів.

Що стосується українців, які вже зараз по кілька діб стоять на мексиканському кордоні, то точної статистики по тому, скільки українців змогли потрапити так до Штатів, а скільком відмовили немає. Як немає інформації, де тепер перебувають ті, хто отримали відмову і як їм діяти далі, аби все ж таки отримати тимчасовий притулок у безпечній країні.

Великий Київ у Google News

підписатися