Тимчасове житло у вагонах в Ірпені: що кажуть його мешканці (ФОТО)

Автор: Марія Супрун
18:50 16.06

Вчора “Укрзалізниця” відкрила “Залізне містечко” в Ірпені – комплекс з вагонів для тимчасового проживання ірпінців, які залишилися без житла внаслідок російської агресії. Перші мешканці містечка вже отримали ключі від тимчасового житла. Як їм там живеться.

Тимчасове житло у вагонах в Ірпені: що кажуть його мешканці (ФОТО)

Як пише LIGA.net, Володимиру 73 роки. 11 березня він виїхав з Ірпеня до рідних у Вінницю. Його житло – згоріло за день до виїзду. На початку червня він повернувся до Ірпеня і спочатку кілька днів провів у згорілій хаті.

Для мене це (житло у потязі. – ред.) – рай порівняно з тим, що у хаті. Там психологічно важко жити, без рідних. Починає тиск скакати, стрес, а тут – набагато краще. Тут психологічно легше, є люди, всі установи поруч“, – каже Володимир.

Позитивно про житло відгукується і пані Наталія. Їй 60 років, вона збирається жити у вагоні разом із чоловіком. Після початку повномасштабної війни вона 12 днів провела в підвалі, згодом змогла виїхати до Львова, а звідти – до Естонії.

За її словами, жити у потязі їй спокійніше, аніж в інших притулках міста. До того ж тут їй комфортніше й безпечніше.

В Таллінні я з донькою та онуками жила на кораблі. Вагон для мене також як корабель, тому я звикла. Та й тут чистіше“, – каже Наталія.

Це житло – тимчасове. Місцева влада обіцяла надати людям квартири в одному з будинків, які ще мають звести.

Нагадаємо, “Залізне містечко”це 5 нових вагонів-купе з кондиціонерами та санвузлами, окремим вагоном-рестораном та вагоном з душовими кімнатами. Також на території облаштовано дитячий і спортивний майданчики, барбекю-зону з альтанками та встановлено Starlink для високошвидкісного інтернет-з’єднання. Є безкоштовне триразове харчування. Для мешканців надані велосипеди та бібліотека українських видавництв.

Залізне містечко Ірпінь Залізне містечко Ірпінь Залізне містечко Ірпінь Залізне містечко Ірпінь Залізне містечко Ірпінь

Великий Київ у Google News

підписатися