Про це ідеться у дописі лікаря-інфекціоніста Київської міської клінічної лікарні № 4 Євгена Дубровського.
Лікар розповів, що все не так страшно, як здається. Адже коронавірус мутував, мутує і буде мутувати надалі. Він заперечив те, що дельта штам є дуже небезпечним.
“Це ще не доведено. На нашій території циркулювали всі можливі штами протягом року. Працюючи з важкими коронавірусними хворими, лікарі схиляються до думки, що особливої різниці між штамами, які циркулювали у нас, немає. Набагато важливішим є те, на яке підґрунтя попадає вірус. Пацієнти з цілою низкою важких хронічних захворювань, особливо метаболічний синдром, цукровий діабет та серцево-судинні хвороби, хворіють важко. Але ця важкість обумовлена не штамом, а здатністю організму реагувати на вірусне навантаження та адекватно боротись з інфекцією”, – зауважив медик.
Найкращими ліками на думку Дубровського є міцний імунітет. Саме тому наразі слід оздоровити свій організм, загартувати та підготувати до періоду, коли і так очікуємо сезонний спалах будь-яких респіраторних захворювань (восени, навесні).
“Найкращі ліки – це наш імунітет, який треба зміцнювати. Правильний активний відпочинок, профілактика хронічних захворювань та адресна допомога вразливим групам ризику”, – переконаний інфекціоніст.
За його словами, ті люди, які протягом року не могли отримати повноцінну медичну допомогу мають змогу зараз надолужити втрачені можливості. Ендокринологічні, онкологічні, серцево-судинні та інші відділення зараз є пріоритетними в структурі надання допомоги.
Нагадаємо, у Києві виявили за минулу добу 205 хворих на коронавірус.